Boskovice třemi přesnými zásahy popravil útočník Martin Sehnal. „To je prostě on. Znám ho jako trenér asi deset let a vůbec se nezměnil," usmívá se Petr Vašíček, kouč Ráječka. „Martin je střelec. Takových hráčů, kteří umí dávat góly, moc není, ale taky dostal dobré balóny od svých spoluhráčů. Nemám co říct, porazil nás," krčí rameny boskovický trenér.

Sehnal v letošní sezoně není vytěžovaný tak jako v minulých, zatím zasáhl do šesti utkání. „Dali jsme se cestou mládí. Trochu jsme se ale zasekli, takže jsme Martina povolali a vyplatilo se. Jinak hraje za béčko nebo céčko. Byli jsme domluvení, že nám případně přijde pomoct," vysvětluje kouč Ráječka.

Boskovice a Ráječko jsou jediní účastníci krajského přeboru, kteří se nacházejí na Blanensku. „Byli jsme daleko víc nažhavení. Kluci berou derby prestižněji, protože se mezi sebou navzájem znají. Každý duel je však o třech bodech," říká Vašíček. „Potřebovali jsme zápas vyhrát, abychom se odpoutali od sedmnácti bodů. Hráli jsme sice derby, ale je to zápas jako každý jiný," tvrdí boskovický kouč.

Duel se měl hrát původně na hřišti Ráječka, nakonec se oba týmy utkali v Boskovicích. „Ve čtvrtek jsme volali soupeři, jestli raději nechtějí hrát u nás. Travnaté plochy nejsou po dešti ideální. Myslel jsem, že získáme výhodu, ale nakonec ji získali spíš fotbalisté Ráječka," podotýká trenér Boskovic.

Díky výhře nad rivalem se Ráječko posunulo na sedmé místo v tabulce. „Už na začátku jsme si řekli, že tahle sezona bude hodně těžká, protože za poslední dva roky jsme nabrali hodně mladých kluků. Výkonnost je zatím kolísavá. Měli jsme dobrý začátek, v prostřední pasáži jsme hráli hůř a teď se zase trochu zvedáme," vysvětluje Vašíček.

Naopak Boskovice po třetí porážce v řadě propadli na devátou příčku. „Ve všech stránkách jsme proti Ráječku byli horši a soupeř vyhrál zaslouženě. Máme před sebou poslední dvě kola do konce podzimní části a potřebujeme získat alespoň čtyři body, nejlépe šest," říká Havlíček.

PATRIK EL-TALABÁNI