Ve vyrovnaném prvním poločase se poprvé prosadili domácí. V 28. minutě se trefil Jan Sehnal. O dvě minuty později však srovnal kanonýr a zároveň jediný střelec posledních zápasů Rosic, Malata. Výstavní dalekonosnou střelou trefil šibenici. „Věděli jsme, že si na něj musíme dát pozor, přesto se mu podařilo dát gól. Ve druhé půli už jsme ho uhlídali,“ řekl trenér Zapletal.

Druhému poločasu jasně dominovalo Ráječko. Hosté chvílemi vůbec nebyli vidět a až na několik protiútoků si nevytvořili výraznější šance. „Myslím, že jsme odehráli dobrý první poločas, třicet minut jsme byli pány na hřišti, bohužel druhou půlku jsme odevzdali. Většinou to míváme naopak a jsme lepší v druhé půli,“ litoval po zápase trenér Fukan.

Když už to vypadalo, že si hosté odvezou bod, přišla odměna za aktivní útočnou hru Ráječka. K míči se dostal opět Jan Sehnal a dvě minuty před koncem vystřelil domácím vítězství.

Ráječko odsunulo díky lepšímu skóre Rosice za sebe a čekalo na výsledky dalších týmů. Protože Čafka prohrála v Kuřimi a Tasovice pouze remizovaly v Kyjově, patří Ráječku minimálně na týden první místo.

Ráječko – Rosice 2:1

Poločas: 1:1

Branky: 28. a 88. Sehnal J. – 30. Malata

Ráječko: Rettegy – Kopecký, Maška, Španěl, Koutný, Štrajt (68. Starý), Torda, Sehnal V. (32. Neděla), Šenk (50. Badura), Karásek, Sehnal J.

Diváků: 150V sobotu přijel do Ráječka vedoucí tým soutěže, oba trenéři očekávali tuhý boj. Ráječko nastřílelo v soutěži zatím nejvíc branek, Rosice jich zase nejméně inkasovaly. „Bude to souboj naší obrany s domácími útočníky,“ prorokoval před utkáním trenér Rosic Pavel Fukan.