Ráječko má letos výborné hráče, daří se útoku i obraně, kde se zabydlel Tenora, přesto se dá s jistou nadsázkou říct, že hodně záleží na formě klíčového útočníka Martina Sehnala. Ten umí branky dávat i připravovat šance pro spoluhráče.

A tento týden vstřelil dva hattricky, v neděli za áčko, ve středu za B tým. „Teď má formu, doufám, že se ukáže i v Rousínově, kde to zná," připomíná sportovní manažer Ráječka Marek Bláha.

Rousínov měl v minulém kole volno, naposledy vyhrál v posledních Jevišovicích, předtím ovšem čtyři zápasy prohrál. S outsidery mělo Ráječko občas problém, zodpovědné výkony z posledních utkání ovšem ukázaly, že ani papírově slabší soupeře nepodceňuje.

Ráječko hraje v sobotu ve dvě, stejně jako Boskovice, které potřebují body jako sůl. Čeká je utkání v Novosedlech. Boskovicím se uzdravují hráči a tým statečně bojuje, v posledním utkání proti Bzenci ovšem marně. První tým přeboru byl nad síly domácích, i tak odjel s těsnou výhrou 2:1.

Boskovičtí jsou patnáctí, tentokrát se nemůžou v sobotním termínu spoléhat na pomoc z farmářského Prostějova, navíc budou chybět Preč a Kolář. „Jedeme jen s našimi hráči, případně to doplníme dorostenci, takže ve dvanácti, třinácti lidech," vypočítává trenér a hráč Boskovic Lukáš Martínek.

Novosedly budou chtít potvrdit před domácím publikem minulou výhru. „Vím, že mají kvalitní útočníky a že budou hrát na vítězství, my každopádně nesmíme prohrát. Nejlépe překvapit výhrou. Pro oba týmy to je totiž důležitý zápas o šest bodů. Novosedly jsou jen o tři body před Boskovicemi a v minulém kole překvapily výhrou 2:1 v Bosonohách. Ty vůbec poprvé v letošní sezoně ztratily doma body," uvedl.