„Bojovností a takticky splněnými pokyny jsme dotáhli zápas tam, kam jsme potřebovali, do vítězného konce," pochvaloval si rájecký trenér Radek Sedláček. Nástup do zápasu se lépe vydařil hostujícímu Rájci-
Jestřebí. Už v 8. minutě donutili domácí obranu k chybě. Rozhodčí Novotný posoudil faul jako hodný pokutového kopu. Jakub Sedlák proměnil penaltu nechytatelnou střelou do protipohybu gólmana Suchého.

„Předem jsem věděl, že to kopnu na tu stranu," přiznal úspěšný exekutor, který ale s osobní hrou spokojený nebyl. „Já určitě dnes se svým výkonem spokojený nejsem, zkazil jsem hodně jednoduchých přihrávek," přiznal sebekriticky. Blansko se do šancí dostávalo jen výjimečně. A Rájec si svou aktivitou vytvářel gólové šance. V jedné z nich se ocitl Macháček, po výborné stahovačce trefil pouze dobře postaveného Suchého. Za chvíli to zkoušel po sólu z boku, ani v tomto případě neuspěl.

Ve 32. minutě přišla druhá rána do blanenského sebevědomí. Tomáš Jarůšek si došel do vápna pro balon. I přes shluk těl prostřelil všechno, co mu stálo v cestě, včetně gólmana. Hosté vedli 2:0.

Druhá polovina zápasu už nepřinesla žádné velké šance. Domácímu trenérovi se podařilo vyburcovat hráče k větší aktivitě. Všechny jejich snahy o průnik do pokutového území hatila dobře pracující obrana Rájce-Jestřebí.

„První poločas byli Ráječtí jednostranně lepší. Dělali jsme hrubé chyby vzadu a k tomu jsme dostali dva góly. Vpředu jsme byli takřka bezmocní, nedostali jsme se do žádné šance. O poločase jsme museli nuceně střídat dva hráče. K mému překvapení se hra zlepšila, něco jsme si řekli. Ale v koncovce jsme se trápili, žádná vypracovaná šance, střela, která by ohrozila branku. Proto je výsledek takový, jaký je," říkal zklamaně trenér poražených Ivan Študent. „Hráči nechodili trénovat, nemají kondici, řada z nich byla jednou na tréninku," povzdechl si.

Blansko nemá v nové sezoně v tabulce ani bod. „Dneska tady byli čtyři hráči z áčka, a přesto to nepomohlo, s tím se těžko dá něco dělat," neskrýval kouč Študent rozpaky. Jeho protějšku Sedláčkovi dělají svěřenci radost. Zvítězili v prvním i ve druhém kole. „Hlavně je to dobré pro kluky, tým s menšími změnami dvakrát spadl. Z krajského přeboru, potom z I. A třídy. Tohle hráči potřebují k tomu, aby dostali sebevědomí a sílu do dalších utkání. Potom je velká naděje, že se budeme zlepšovat," říkal s úsměvem na rtech.

V příštím kole bude Rájec-Jestřebí hájit doma neporazitelnost proti Letonicím. B tým Blanska čeká bitva o první body v dalším okresním derby, představí se na hřišti Lipovce.

FK Blansko B – FK MKZ Rájec-Jestřebí 0:2 (0:2)
8. Sedlák (p), 32. Jarůšek

Blansko:
Suchý – Zavoral, Vágner, Vašák (46. Majer), Maška, Beneš M. (46. Beneš P.), Daněk, Juránek, Matuška, Klügl, Michálek

Rájec-Jestřebí:
Polák – Štrof, Sedlák, Farník (81. Palkanynec), Klimeš, Skácel, Pavlíček (66. Kunc), Macháček, Jarůšek, Navrátil, Kučera

IVETA BORKOVÁ