Rájec po osmi kolech vede tabulku skupiny A I. B třídy s luxusním náskokem šesti bodů před druhým Čebínem. Zvlášť když se Sedláček ohlédne na svoje minulé působiště, Blansko B, může být v klidu. V Blansku se trápil, v tomto ročníku je blanenský tým na opačném konci tabulky, poslední.

Jste spokojený s remízou s Lipovcem?

Bod doma je ztráta, ale my za něj můžeme být rádi. Mě strašně mrzí, že jsme k tomu přistoupili špatně. Vůbec jsme zápas neodbojovali, takticky jsme selhali. Naštěstí jsme aspoň nedopustili, aby dal soupeř branku.

Vypadalo to, že situace ze začátku zápasu, kdy se soupeři zranili dva hráči, ho herně nepoznamenala…

Nás možná paradoxně ta situace poznamenala víc. Je to možná víc vyburcovalo, my jsme naopak k tomu přistoupili trochu laxně, mysleli jsme si, že to půjde samo jako v těch ostatních zápasech, a v takovém duchu jsme vedli celé utkání.

Co jste řekl hráčům o přestávce? Druhý poločas jste začali lépe, ale vydrželo vám to asi pět minut..

Nabádal jsem je, aby bojovali a hráli trpělivě. Že ne pokaždé to půjde lehce. To nasazení tam ale tentokrát nebylo.

Máte tam zkušené hráče, ale nějak je nebylo vidět.

Máte pravdu, na tyhle hráče já jsem spoléhal. To, co nás zdobilo v minulých zápasech, tedy tah na bránu, jednoduché zakončení, to tady nebylo. Dostávali jsme se k zakončení málo, a když už, řešili jsme finální fázi zbytečně složitě.

Na to, že jste byli domácí, dostali jste dost žlutých karet.

Ano, protože jsme špatně dostupovali hráče, běhali jsme bez řádu, byl v tom chaos, u hráčů jsme byli pozdě a pak z toho plynuly zákroky na žluté karty.

Berete to jako varování do dalších zápasů?

Je to varování, i když je jasné, že se nedá odehrát celá sezona úplně fantasticky. Teď se ukázalo, že nám hodně chyběl Jakub Sedlák, který se zranil na tréninku. On byl ten, který to tam vždycky rozhýbal. I ta jeho bojovnost nám chyběla.