Svěřenci kouče Ondrůška přehráli loňského třeligistu ve všech herních činnostech. Hosté na Slovácku zklamali. Rozdíl tří branek je vzhledem k průběhu zápasu pro ně ještě milosrdný. Skóre totiž mělo být vyšší.

„Výsledek je krásný. Soupeř byl v určitých fázích zápasu a na některých postech slabý. Ovšem směrem dopředu má Blansko velmi dobrý tým. Dokázali jsme potrestat hrubé chyby soupeře,“ liboval si po úvodním podzimním utkání domácí kouč František Ondrůšek.

Šardice vlétly na svého soupeře jako uragán. Již po několika minutách hry nebezpečně hlavičkoval Pacl. Hostující obrana nebrala varování vážně, a tak přišel v 9. minutě trest v podobě úvodní branky zápasu. Spolupráci Kobylíka s Režným přetavil ve vedoucí gól Kmeť. V 18. minutě fauloval unikajícího válka Bubeníček. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil Pacl.

Hosté si toho za celý zápas mnoho nevytvořili. Přesto se i oni radovali z gólu. Po rohovém kopu Němce neudržel gólman Štěpnička lehký míč a stoper Novotný dopravil míč do opuštěné svatyně.

Šardické inkasovaná branka nerozhodila. Těsně před poločasem se domácí dočkali třetího gólu. Centr aktivního Válka nejprve Režný nasměroval do břevna, následná dorážka Kobylíka již skončila za zády bezmocného Slaniny.

A když krátce po změně stran zvýšil Kmeť na 4:1, bylo po zápase. „Dnešní zápas se mi nehodnotí vůbec dobře. Už v prvním kole jsme padli na zem. Mužstvo mělo ukázat, že ve třetí lize hrálo důstojnou roli. Na trávníku však existovalo pouze jedno mužstvo, a byli to domácí. Moji svěřenci byli někde na pouťovém zápase, kde se hraje o prasátko. Musí si uvědomit, že s takový přístupem se nedá hrát žádná soutěž, natož divize,“ sdělil evidentně zklamaný trenér Blanska Petr Vašíček.

Měl důvod. Jeho svěřenci působili od úvodního hvizdu značně ustrašeně a odevzdaně. Navíc fatální chyby obránců připravily Blansko o možnost sehrát vyrovnanější partii. Nedařilo se ani bývalému hráči Šardic Radimu Bubeníčkovi. „Radim je u nás rok. Ke všemu přistupoval dobře, byl jednou z opor. Špatně nehrál pouze on. Obranná činnost celého mužstva byla špatná. Fotbal je kolektivní hra a my jsme kolektivně vůbec nepůsobili,“ posteskl si Vašíček, který poslal do druhého poločasu hned trojici nových hráčů. Ti však hru soupeře nepozvedli.

Na utkání nebude příliš v dobrém vzpomínat ani hostující brankář Slanina, který nejenže čtyřikrát inkasoval, ale po souboji s Režným dochytal zápas v bolestech. Zatímco Šardičtí ve zbytku zápasu nedokázali dalším šance využít, mohli hosté čtvrt hodiny před koncem alespoň snížit. Zmatky gólmana Štěpničky s Markem Spazierem vyvrcholily faulem Petra Spaziera na Klevetu. Štěpnička své zaváhání napravil a pokutový kop Novotnému bravurně zneškodnil. „Jednu chybu napravil, druhou ne. Věřím mu. Je to velmi kvaltiní gólman a jsme přesvědčený, že to mužstvu vrátí,“zastal se hodně nejistého Štěpničky Ondrůšek.

V samotném závěru mohl zvýšit střídající Zapletal. Jeho střela pouze orazítkovala břevno Slaninovy svatyně.

FK Šardice – FK Apos Blansko 4:1 (3:1)
Branky: 9. a 55. Kmeť, 20. Pacl z penalty, 39. Kobylík – 29. Novotný
V 75. neproměnil hostující Novotný pokutový kop

Rozhodčí: Fridrichovský – Reich, Kůrka (Kaláb)
Žluté karty: P. Spazier – Bubeníček, Traxl, M. Sehnal, Farník
Diváci: 190
Šardice: Štěpnička – Sukup, Kopčil, P. Spazier, M. Spazier – Kmeť (76. Crla), Šálek, Pacl, Válek (68. Zapletal) – Režný, Kobylík (85. Drápal).
Blansko: Slanina – Bubeníček, Španěl (46. Kuda), Novotný, Pokorný (46. Pokorný) – Hájek, Němec (46. Farník), Kleveta, D. Bednář – M. Sehnal, Traxl.