Jeden z favoritů divize, Šardice, uštědřil Boskovicím krutou lekci korunovanou šestigólovým přídělem. „Šardice ukázaly, že jsou výkonnostně někde jinde než my, po celý zápas byly lepší,“ uznal sportovně trenér Boskovic Radim Weisser.

Tomu chyběli v sestavě hlavně zkušení hráči Vorlický, Horák a Janíček, který si odpykával trest za červenou kartu.
Šardice se do svého soupeře pustily s vervou. Už v 10. minutě se trefil prudkým přízemním volejem Kobylík. Poté se na boskovickou bránu valily další útoky. Forman zahrozil až v 23. minutě, kdy Pavel poslal do uličky dorostence Horáka, ale ten vybojoval pouze jediný roh prvního poločasu.

V 26. minutě už měl na noze další gól Kobylík, tentokrát poslal luxusní přihrávku na nedaleké kurty. Po půlhodině hry se prosadil agilní šardický Režný, který prošel obranou i kolem gólmana a zvýšil na 2:0. O pět minut později už to bylo po Švrčkově trefě 3:0, od čtvrtého gólu zachránil domácí brankář Gruber vytěsněním rány na tyč.

Po přestávce Boskovičtí ožili a kopali sérii rohových kopů, z žádného závaru ale gól nepadl. V 52. minutě prověřil povedenou ranou hostujícího gólmana Matula. Poté ale aktivitu na hřišti opět převzali hosté. Čtvrtý gól přidal z úhlu šardický Švrček, poté přehodil Grubera Režný. Do konce zápasu zbývalo ještě více jak půl hodiny a Forman měl zaděláno na pořádnou ostudu. Z dalších šancí hostů se naštěstí pro domácí ujala už jen jediná, a tak hlavní rozhodčí Zadinová ukončila domácí trápení bez nastavení za stavu 0:6.

„Chyběli nám zkušení hráči. Skóre vypadá hrozivě, pro ty mladé to ale byla výborná zkušenost,“ hledal pozitiva na drtivé porážce trenér Weisser.
Blansko získalo v letošním ročníku divize D první bod, ale muselo k tomu nastřílet tři góly.

V Uherském Brodě odehráli Blanenští dva rozdílné poločasy. Ten první byl katastrofální, ve druhém pak napravovali svoje chyby. Už ve 13. minutě si Slanina srazil do vlastní sítě rohový kop. Na další gól domácích sice zareagoval snížením Traxl, jenže Brod přidal před přestávkou třetí gól.
Ve druhé půli se Blansko zoufale snažilo o korekci výsledku. Dvěma góly v závěru zápasu zařídil nakonec remízu blanenský kanonýr Sehnal.

„Psychika hráčů po sestupu nebývá dobrá, chybí nám nasazení, agresivita, nedokážeme uhlídat standardní situace. Hráči si musí uvědomit, že to samo nepůjde,“ uvedl Zbořil, který věří ve zlepšení do dalších zápasů.