Návštěvníci se mohou těšit na nabitý program. „Od půl deváté ráno do čtyř odpoledne se utká dvaatřicet týmů v napínavém souboji v malé kopané. Tato utkání se odehrají z větší části na rudickém hřišti. Šest týmů se utká na hřištích v Lažánkách, odkud se ale hned po hře přesunou zpět do Rudice," vysvětlil hlavní organizátor turnaje Ivo Konečný.

Turnaje se účastní týmy, které se samy přihlásily. Pořadatelé je rozčlení do postupových skupin. Finále se odehraje ve čtyři hodiny na rudickém hřišti.

V pět hodin bude následovat přátelské utkání týmů Staří páni Rudice a Stará garda Zbrojovka. Zúčastní se ho bývalí hráči rudického družstva nad čtyřicet let, kterým se v devadesátých letech podařilo dosáhnout největšího úspěchu za celou historii rudické kopané. A sice probojovat se do krajské ligy.

Diváky kromě sportovní podívané čeká také bohaté občerstvení včetně specialit z udírny. „Pozvali jsme nejen bývalé hráče rudického týmu, ale i některé pamětníky," řekl sekretář rudického týmu Jan Matuška. Po skončení utkání a vyhlášení vítězů mohou návštěvníci posedět v areálu, kde bude hrát reprodukovaná hudba.

MARTINA SPOUSTOVÁ