Spolu s ním doplnili Bořitov i další hráči Blanska, na Boskovice to ale nestačilo. Od prvních sekund šly za vítězstvím. „Myslím si, že máme kvalitní kádr, i když je to třeba patnáctý, šestnáctý hráč. Je nám jedno, jestli sem přijedou čtyři hráči z Blanska nebo ne, na to se nedíváme," vysvětlil boskovický trenér Jan Havlíček.

Už po půl minutě hry poslal do sítě přihrávku Minaříka Martínek. Z dalších šancí hostů se v prvním poločase ujaly ještě tři. Do přestávky to bylo po proměněné penaltě Robina Müllera a dvou brankách Minaříka 4:1. O vítězi bylo téměř jasno.

Po přestávce sice domácí snížili na 4:2, ale pak už se hnali do útoku hlavně Boskovičtí. Přesto v 64. minutě centroval do vápna domácí Doležel, ale nikoho nenašel. Na opačném konci hřiště se zato hezky trefil za hranicí vápna Horák a bylo to 5:2. Hostující gólman si poradil s rohem, na druhé straně zastavili obránci na poslední chvíli Fadrného. V podstatě každý útok hostů zaváněl brankou. V další šanci vychytal Minaříka gólman.

Doležel potom naservíroval míč Gromskému, ale ten přestřelil bránu. V 85. minutě si udělal prostor Fadrný, šel na bránu sám s Minaříkem, který také jejich útok zakončil a připsal si hattrick. Poté selhal v tutovce Doležel. V poslední akci prostrčil míč Minařík Martínkovi, ten vyškolil obranu i gólmana a mazácky završil skóre na konečných 7:2.

„Čekal jsem trochu uvolněnější zápas. Boskovice chtěly derby zvládnout a ukázat, že do krajského přeboru patří, já jim přeju, ať se jim tam daří," poznamenal po zápase trenér Bořitova Radek Sedláček. „My jsme dali šanci těm klukům, co tolik nehráli, dnes máme zapíjení poháru, jeli jsme sem vyhrát. Prestižně se to začalo brát až od chvíle, co domácí stoper sestřelil Lukáše Martínka, pak se z toho stal mistrovský zápas.," odpověděl po utkání na dotaz ohledně ostřejších soubojů Havlíček.

Bořitov mohl litovat neproměněných šancí a úzké soupisky. „Měl jsem jednoho hráče na střídání, ale takhle se s tím potýkáme celé jaro. Zápas rozhodly tři naše hrubé chyby. Druhou půlku jsme se trochu zlepšili a snížili na 4:2, ale pak přišla další chyba. Dnes jsme jich dělali moc a soupeř je natolik kvalitní, že je trestal. Možná jsme to mohli držet zodpovědnější hrou vzadu napínavější déle, ale je potřeba říct, že soupeř byl jasně lepší," uznal sportovně Sedláček.

Bořitov skončil po prohře v I. A třídě dvanáctý, těsně nad sestupovými pozicemi, Boskovice postupují do krajského přeboru, kde se od podzimu setkají i s Ráječkem. Kunštát vyhrál přestřelku v Hrušovanech 5:4 a končí sezonu čtvrtý o bod za Slovanem Brno. Poslední Lipovec sestupuje zpátky do I. B třídy.

KRAJSKÝ PŘEBOR - 29. kolo:

Ivančice – Ráječko 1:4 (1:2), Černý – Kuldan, Líznar, Sehnal, Slavíček, ČK: Černý (I).

I. A TŘÍDA – SKUPINA A

Hrušovany – Kunštát 4:5 (2:2), branky: Holík 2, Lysák, Matoušek – Adamec, Doležel, Haničinec, Niessner, Zeman, Tasovice B – Lipovec 2:5 (1:0), Svatoš 2 – Musil 2, Zouhar 2, Keprt, Bořitov – Boskovice 2:7 (1:4), Doležel, Jarůšek – Minařík 3, Martínek 2, Horák, Müller.

I. B TŘÍDA – SKUPINA A

Tišnov – Černá Hora 4:0 (0:0), Traore 3, Zdražil, ČK: Zdražil (T), Rájec-Jestřebí – Bohdalice 3:0 (1:0).