„Nedali jsme šance a zase jsme dostali gól. Jako celé jaro," povzdech si domácí kouč Milan Peša. Byl jedno, jak zápas skončí, jeho výsledek neměnil nic na sestupu Boskovic ani by výrazně nezamíchal s tabulkovým postavením soupeře.

Bezbrankový první poločas a šance v tom druhém dávaly Boskovicím naději, že si na závěr užijí chuť vítězství, kterou poznaly v letošní sezoně pouze sedmkrát. Nejednou musel ale domácí zachraňovat gólman Klimeš. V 73. minutě se blýskl skvělými zákroky proti dorážejícím hostům. Boskovickým nevycházelo načasování přihrávky, často jim rozhodčí mávali ofsajd. Jediný gól vstřelil v 76. minutě Horák, jenže právě kvůli ofsajdu neplatil.

78. minuta nabídla tutovky před bránou hostujícího Šelce. Janíček využil chyby při rozehrávce, šel po pravé straně sám, celou akci chtěl vyšperkovat přihrávkou před bránu, jenže si vybral dvěma soupeři bráněného spoluhráče. Smůlu měl nejlepší kanonýr boskovického týmu i při další akci, kterou pro něj vypracoval Filip Adamec. Zblízka nastřelil obranný val před sebou. Právě Adamec byl stejně jako ostatní boskovičtí hráči po zápase rozladěný. „Šance jsme měli, nedali jsme, byly tam sporné situace, co se týče ofsajdu, ale to nemůžu hodnotit, to je na rozhodčím," uvedl.

Smrtící úder přišel v 81. minutě, po rohovém kopu se dostal hlavičkou míč pod břevno Karel Křivánek. "Byl to fotbal nahoru dolů a Novosedly byly šťastnější o ten gól," posteskl si Adamec. Boskovický rychlík zatím nemá zatím jasno ani o tom, co bude v příští sezoně. „To je ještě brzo plánovat," nechal se slyšet. S koncem u boskovického áčka počítá kouč Milan Peša. „Zatím se mnou nikdo nemluvil, předpokládám, že tady skončím," říkal i v narážce na změnu vedení boskovického klubu.

Trenér hostujícího týmu byl spokojenější, stejně ale přiznal, že v jeho klubu byl problém s motivací. „Hráči se samozřejmě hůř motivují k takovému utkání, kdy už o nic v podstatě nejde. Opět jsem na ně musel trochu zařvat v kabině a druhý poločas už byl lepší. Soupeř nedal šance a nám to tam naštěstí padlo. To rozhodlo." A k sestupu Boskovic dodal: „Říkám to nerad, ale Boskovice jsou asi jedním z těch nejslabších týmu, se kterými jsme letos hráli."

Boskovice končí v krajském přeboru s pětadvaceti body na předposlední patnácté příčce. V příští sezoně je čeká I. A třída. Naopak Blansko postoupilo do divize. Nic na tom nezměnilo ani poslední 30. kolo, které uzavřelo letošní sezonu.

IVETA BORKOVÁ