Blanenští fotbalisté se s domácími diváky rozloučili opravdu stylově. Připravili velkolepou derniéru, při které poslali sebevědomého soupeře z vrcholu až na zem. „Byl to náš nejlepší letošní výkon,“ smál se po skončení utkání autor hattricku Martin Sehnal. Jeho forma je jasnou odpovědí všem, co pochybovali o jeho návratu do Blanska, který si vydupal trenér Michal Kugler.

Velkou chybu udělal ten, kdo s konstatováním, že blanenští fotbalisté ubojují osmou remízu, zůstal v sobotu doma. Na stadionu na Údolní se totiž děly věci. Tým Michala Kuglera šlapal jako hodinky. Hrál s maximálním nasazením, pozorně bránil, rychle napadal soupeřovu rozehrávku a hlavně – střílel góly. Hodně gólů. Přesně šest, tedy tolik, kolik jich dal v posledních šesti utkáních dohromady. „Je moc dobře, že jsme se rozstříleli, a že nám to tam padá. I když už je to poslední podzimní zápas,“ uvedl blanenský Petr Šíp, který ještě než vystřídal, předvedl na hřišti výborný výkon.

První půlhodina nenasvědčovala, že se diváci dočkají šestigólové kanonády. Domácí na nekvalitním terénu sice byli aktivní, ale šance zahazovali. V 38. minutě ale vypustil džina z láhve Sehnal. Blansko jeho gól, který hlasatel nejprve přiřknul hostům, nabudil. Sehnal zvyšoval na 2:0 ještě minutu před koncem prvního poločasu.

Blanenská jízda

Ve druhé půlce už na hřišti fungoval pouze jeden tým. Po počátečních šancích se trefil Doležel a pak nařídil rozhodčí penaltu, kterou proměnil Bubeníček. A hosté jeli z hodně velkého kopce. „Nedělejte z toho bramboračku, když už jste se na to vykašlali, tak to aspoň dohrejte,“ „povzbuzoval“ z lavičky znojemský trenér už v 60. minutě svoje svěřence. To už bylo za stavu 5:0 pro domácí, zrovna Sehnal završil hattrick. Počkal si na přesný centr, podíval se, kde je v bráně volno a hlavou s klidem zavěsil k pravé tyči.

Znojmo se snažilo prosadit, ale vůbec nic se mu nedařilo a štěstí k němu stálo evidentně otočeno zády. Třeba v 68. minutě, kdy domácí gólman Juran podcenil rozehrávku a nabil do vápna rozběhnutému protihráči na gól. Jenže ten pro jistotu zahrál rukou. Nebo v 82. minutě, kdy po nadějném brejku ze strany nasměroval znojemský útočník míč leda tak do nebeské brány.

Znojemský gólman Vítámvás se přesto snažil udržet zbytky morálky a nabádal spoluhráče, že to může být ještě horší. A bylo. Důkazem toho, že i kdyby se hosté přetrhli, míč stejně odskočí k soupeři, byl šestý gól ve znojemské síti. Balon se šťastně odrazil do Pernici a elegantně zaplul za záda brankáře. Nutno říct, že akci předcházel Pernicův důraz ve vápně. To už někteří hráči hostujícího celku rezignovaně klečeli na trávníku. A hlavně všichni vyhlíželi konec.

„Hráči splnili, co měli, výborně zahrál i náhradníci, kteří naskočili do utkání. Ale jásat teď nebudu, jsme teprve v poločase, zeptejte se po třiceti kolech.“ Těmito slovy potvrdil trenér Kugler, že nerad oslavuje předčasně.

„Předvedli jsem opravdu strašný výkon. Nevím, co se stalo, možná, že jsme už ten poslední zápas trochu vypustili, každopádně Blansko nás ve všem předčilo a vyhrálo zaslouženě,“ zhodnotil prohru gólman Vítámvás, který nesl na inkasovaných gólech asi nejmenší vinu.

Konec série

Blansko krutě přerušilo Znojmu šestizápasovou sérii bez prohry a uštědřilo mu druhou nejvyšší porážku v podzimní části letošního ročníku krajského přeboru. Hůř prohrál už jen Rájec, 0:7 doma s Rousínovem.

Poslední utkání sledoval i předseda FK Apos Blansko Michal Babák. „Určitě mně udělali hráči velkou radost. A také celému fanklubu. Jediné, co mě mrzí, je kvalita toho trávníku. Doufám, že se nám podaří tohle negativum co nejdříve napravit,“ podotkl poslanec Babák. Rozhovor s ním přineseme v pátečním vydání Blanenského deníku.

Blansko je po podzimu s osmadvaceti body páté. Na první Vracov, který remizoval doma s Kyjovem, ztrácí šest bodů.

FK APOS Blansko – FK Inzert Expres Znojmo 6:0 (2:0)

Branky: 38., 44., a 60. Sehnal, 52. Doležel, 56. Bubeníček z pen., 87. Pernica
Blansko: Juran – Bubeníček, Kolář, Šplíchal, Šíp (68. Sedláček) – Hájek, Kugler, Zouhar (77. Martinec), Beneš – Doležel (69. Pernica), Seh­nal. Trenér: Michal Kugler
Znojmo: Vítámvás – Kalina, Veselý, Kubošný, Škvařil – Rolník (75. Bálka), Ostrý, Šťáva – Zach (81. Dufek), Černý (66. Drmota), Procházka.
Diváků: 140