Z posledních tří utkání v krajském přeboru má Bzenec skóre 20:3, a to ještě stihnul v týdnu vyprovodit Tišnov ve finále krajského poháru výsledkem 5:0. „Myslím, že jsme zvládli všechno. Jak oslavy vítězství v krajském poháru, tak i zápas s Ráječkem," usmíval se po sobotním utkání nadmíru spokojený bzenecký kouč Libor Škodík.

Ráječko jelo bez klíčových hráčů a vědělo, že tentokrát to na výhru asi nebude. Chyběli hlavně vzadu Gryc s Tenorou, ale také Šplíchal, Sehnal a gólman Bednář, Vavřík měl výpadek v tréninku. Přesto hosté statečně vzdorovali.

Za stavu 2:0 sice přidal vlastní gól brankář Ráječka, ale pak snížil Pšikal a do druhého poločasu chtěla Olympia vylepšit skóre. Místo toho přišla hned v 46. minutě penalta a pak už pokračoval gólostroj domácího týmu, kterému se v posledních utkáních daří všechno, na co jeho hráči sáhnou. „Oni mají opravdu neuvěřitelný tým a padá jim tam všechno, v přeboru teď nemají konkurenci. Sice nám chybělo dost hráčů, ale to není omluva pro takhle vysokou prohru. Doma jsme dostali čtyři branky, teď venku osm, asi je něco špatně," komentoval výsledky sportovní manažer Ráječka Marek Bláha.

Malou útěchou může pro jeho tým být to, že Bzenci aspoň po dvou zápasech dal konečně někdo gól.

Lídr přeboru si ve 27. kole výsledkem 8:1 připsal nejvyšší výhru sezony, domácí kapitán Petr Kasala slavil jubilejní třicátý gól v sezoně.

Bzenečtí si vysoké výhry nesmírně cenili. Ze soupeře totiž měli respekt. „Ráječko stále považuji za jedno z předních mužstev krajského přeboru," říká Škodík.

Výsledek 8:1 předčil veškerá očekávání. „Mužstvo šlape, kluci hrají výborný fotbal a po nádherných akcích dáváme hodně branek. Všichni hráči potvrdili, že jsou velmi dobří fotbalisté a že do kádru patří," pronesl Škodík.

DALŠÍ ZTRÁTA

Boskovice jely k venkovnímu zápasu do Lanžhota. A opakoval se podobný scénář jako v minulých zápasech. Výborný první poločas, vedení a po přestávce inkasované branky a prohra. V 10. minutě se trefil Fadrný a Boskovice šly do kabin za stavu 1:0.

Jenže po přestávce se pro hosty dobře rozjetý zápas začal komplikovat. Nejprve v 63. minutě srovnal na 1:1 Pálka, v 76. minutě se pak zranil boskovický Václavek a musel střídat. O tři minuty pak chyběl při centru do šestnáctky a druhém gólu domácích.

V 84. minutě pak Čambal uzavřel na konečných 3:1 pro Lanžhot. „Měli jsme dát druhý gól za stavu 1:0, bohužel jsme žádný z brejků nedotáhli," uvedl boskovický trenér Jan Havlíček.

Toho sice čekají dva domácí zápasy za sebou, ale moc důvodů k radosti to není. Ve středu přivítají Boskovičtí nepříjemné Bosonohy, které o víkendu překvapily výhrou 2:1 v derby na Moravské Slavii, v sobotu pak přijede Moravská Slavia. „Počítali jsme to, v osmi zápasech jsme vedli a nedotáhli to do konce. Chceme bodovat a neskončit třetí od konce," říká Havlíček na začátku náročného týdne.

Ráječko středeční kolo s Moravským Krumlovem odehraje až 15. června, v neděli přivítá doma Novosedly.

Krajský přebor: Bzenec – Ráječko 8:1 (3:1)

Branky: 17. Šmahaj David, 22. Kasala Petr, 28. Zůbek Tomáš, 63. Šmahaj David, 17. Mlýnek Lukáš, 79. Pyclík Ondřej, 86. Andrýsek Roman, 48. Škodík Libor (pen.) – 42. Pšikal Jan.

Lanžhot – Boskovice 3:1 (0:1)

Branky: 63. Pálka Tomáš, 79. Čambal Lukáš, 84. Čambal Lukáš – 10. Fadrný Martin.