VBoskovicích se rýsuje nové fotbalové družstvo žen. Můžete přiblížit počátky zrodu tohoto týmu?

Koncem června loňského roku jsme trénovali vBoskovicích skolegou místní přípravku. Na závěr sezony jsme domluvili srandamač sjejich maminkami. Jak se oblékly do dresů, tak je to chytlo. Pak přišly snápadem založit fotbalové družstvo.

 

Nesetkali jste se sposměchem. Přece jen většina mužů razí heslo: Fotbal patří chlapům!

No samozřejmě setkali. Hlavně ze začátku. Jsou lidi, které nepřesvědčíte vůbec vničem. Smějí se ženským, že nemají ve sportu co dělat. Nemáte na to. Odehrajete jeden zápas a půjdete domů sbrekem. Skončíte. Na druhou stranu spousta lidí, co nám vpočátcích moc nevěřila, změnila názor a fandí nám.

 

Proč jste vzal koučování ženského fotbalového družstva?

Když za vámi přijde dvacet ženských a začne klavírovat, že to máte vzít, tak neznám chlapa, který by řekl ne (smích).

 

Jak se trénují fotbalistky? Máte potíže udržet kázeň?

Tréninková morálka je zatím velice dobrá. Naopak si myslím, že holky do hry dávají víc srdce. Prostě makají, nediskutují. Když ji řeknete, že odběhnou pět koleček tak je odběhnou. Přistupují kfotbalu zatím zodpovědně. Tak doufám, že jim to vydrží a počáteční nadšení neopadne.

 

Říkal jste, že u vzniku týmu byly maminky nejmladších boskovických fotbalistů. Platí to pořád?

Vsoučasnosti je vtýmu asi dvacet holek. Od třinácti do čtyřiceti. Hraje i jedna slečna zpřípravky. Té je osm. Nastupuje tak na deset patnáct minut vpřípravných utkáních.

 

Má některá z hráček vašeho týmu zkušenosti sfotbalem?

Registrovanou hráčku, která by někdy hrála organizovaně, nemáme. Samozřejmě fotbal řada znich hrála, ale vpodstatě jsme začínali úplně od nuly. Technika, vedení míče, trénink.

 

Jaktože se vám tedy daří tým udržet pohromadě, když vněm nemáte žádné zkušené fotbalistky?

Určitě je to zapálení do hry. Holky se po počátečních nezdarech a posměšcích zabejčily. Chtějí dokázat, že jejich snažení má smysl.

 

Trénujete teď přes zimu?

Skončili jsme vpůli prosince. Trénovat začneme podle počasí koncem ledna, nebo začátkem února.

 

Plánujete pro příští sezonu zkusit hrát vnějaké soutěži?

Ano. Na podzim bychom rádi už nastoupili vsoutěži. Vše je ale vjednání strenéry ostatních ženských týmů na Blanensku. Jestli zkusit moravskoslezskou ligu žen nebo obnovit okresní přebor. To je otevřená otázka. Já osobně bych nejradši preferoval okresní přebor. Vletošní sezoně se nehraje. Všechna družstva zBlanenska přešla do vyšší soutěže. Moravskoslezská liga je podle mého hodně nevyrovnaná. Je zde pár mančaftů, které kralují, a zbytek paběrkuje. Já si myslím, že pro nás by byl lepší okres. Dva tři roky vnižší soutěži. Holky by se alespoň sehrály. Je potřeba hrát, hrát.

 

Myslíte, že se můžete už na podzim vyrovnat ostatním ženským týmům z Blanenska

Já jsem přesvědčen, že srovnání bychom snesli už teď. Se všemi jsme hráli a nepřipadlo mi, že bychom byli někde jinde než ostatní. Na nedávném turnaji vKřenovicích jsme dokonce skončili zokresních týmů nejlépe.

 

Na čem chcete letos nejvíce zapracovat?

Bylo by dobré rozšířit soupisku. Kdyby se na podzim hrál okresní přebor, možná by stálo za to sestavit dvě družstva. Vmoravskoslezské lize bychom to finančně nezvládli, ale pro okres je to reálná verze. Vprvním týmu by holky hrály o umístění, vbéčku by byly hráčky na rozehrání, zkušenou.