Fotbalový kouč Boskovic Rostislav Václavíček si připsal první vítězství ve svém novém působišti. Na zimním turnaji Artézia Cup přehráli domácí v derby Rájec-Jestřebí. „S týmem se teprve seznamuji, poznávám hráče,“ říká muž, který po podzimu nahradil na boskovické střídačce trenéra Milana Stryu.

Úvodní zápas Artézia Cupu máte za sebou. Jste s výkonem svojí jedenáctky spokojen?
Nechci komentovat, co se mi v zápase s Rájcem líbilo, nebo nelíbilo. Přece jen to bylo první utkání. Začínáme přípravu a na nějaké hodnocení je zatím příliš brzy. Vyloženě poznávám po svém příchodu nový tým, hráče.

Při koučování jste používal nejčastěji dvě jména. Pepa a Ondra. Máte ještě problém se jmény hráčů?
Upřímně přiznávám, že některé hráče ještě pořádně jménem neznám. Plete se mi to (smích).

Jak jste dával do kupy sestavu na derby s Rájcem?
Podle intuice. Trénujeme teprve čtrnáct dní. Samozřejmě vím, kdo je záložník, kdo obrana a útok. Byla to trošku improvizace. Vždyť teprve s přípravou začínáme. Potěšila mě ale jedna věc. Účast na trénincích. Na klucích je vidět, že chtějí makat.

Regionální derby s Rájcem–Jestřebí nebylo příliš pohledné. Spousta nepřesností a nakopávaných míčů …
Souhlasím. Já osobně tohle moc rád nemám. Vysoké míče ze zálohy přes obranu. Lítá se nahoru dolů a hra nemá řád. Kluci si musejí dát míč do nohy. Jsem zastáncem kombinační hry. Ale třeba takový Honza Havlíček zase potřebuje dostat míč za obranu, aby se sprintem utrhl. Po hráčích chci, aby nedali míč zadarmo. Nutím je co nejvíc kombinovat.

I když šlo pouze o přípravný zápas, tak vaši hráči spálili nebývale mnoho vyložených šancí…
V prvním poločase jsme mohli dát minimálně tři branky. Kluci zakončovali moc zbrkle. Několikrát místo střely zbytečně ještě přihrávali. Ale znovu opakuji. Jsme teprve na začátku. Pro hráče je těžké se po dlouhé pauze dostat znovu do tempa. Zatím jsme pracovali jenom na fyzičce. S míčem se toho moc nedělalo. Teprve v týdnu byl střelecký trénink i s gólmany.

Na lavičce Boskovic jste vystřídal Milana Stryu. Týmu se vůbec nedařilo a je namočen v sestupových vodách. Jaký je váš cíl pro jarní část sezony?
S vedením klubu jsme samozřejmě mluvili o záchraně. Týmu mám pomoci do června a pak se uvidí. Dlouhodobě neplánuji. Uděláme vše proto, aby se Boskovice v divizi udržely. Chtěl bych předat klukům nějaké zkušenosti. Uvidíme. Až jarní mistráky ukážou, jak na tom družstvo vlastně je.