„Albánie je velice nepříjemný tým s řadou individualit. Mají velice rychlý přechod do útoku a chtějí střílet góly. Budeme muset být maximálně pozorní a koncentrovaní po celý zápas. Jedna chybička může rozhodnout. Věřím, že se na to připravíme,“ doplnil trenér národního týmu Jaroslav Šilhavý.

Jeho svěřence čeká velice důležitý duel. Češi ve své kvalifikační skupině dosud posbírali sedm bodů ze tří zápasů a vyhoupli se na první místo tabulky. Jen o bod za nimi je pak právě Albánie a třetí je překvapivě Moldavsko s pěti body. Asi největší favorit skupiny z Polska má na svém kontě jen tři body.

 Václav Černý
Německo? Další krok dopředu, pochvaluje si Černý. Herní vytížení ho potěšilo

„Je to důležitý zápas jako proti Polsku. Je to čtvrtý zápas ve skupině a znovu proti dobrému týmu doma. Víme, v jaké jsme pozici, máme sedm bodů po třech zápasech. S tím jsme spokojeni. Stejně do toho chceme jít tak, abychom se po čtvrtku cítili ještě komfortněji,“ prohlásil záložník West Hamu Souček.

„Počty jsou jasné, kdybychom vyhráli, tak bychom se posunuli dopředu. Stejně by ale nic nebylo hotového,“ klidnil možné nadšení Šilhavý.

Souček: Byla to pořádná rána do hlavy

Z trenérovy nominace vypadl před začátkem srazu obránce David Douděra, kterého ve třiadvacítce vyvolených nahradil další slávista Lukáš Masopust, a aktuálně už by měl být celý kádr zdravotně připravený na čtvrteční zápas. To platí i o kapitánu Součkovi, jenž hned ve třetím kole anglické Premier League nedohrál po ošklivém střetu s brankářem soupeře.

„Zranění bylo nepříjemné, byla to pořádná rána. Zranění hlavy jsem zažil dost, ale tohle bylo jedno z nejvíc nepříjemných. Jsem ale rád, jak jde rekonvalescence. Jsem fit a těším se na utkání. Co se týče fotbalové kondice, jsem rád, že se nám podařil vstup do nové sezony v lize. Jsem rád, že jsme nahoře, a doufám, že to přenesu i do reprezentace,“ vyprávěla reprezentační stálice.

Ondřej Lingr se raduje z gólu proti Spartě.
Splněný sen, říká Lingr o Feyenoordu. S Hanckem vzpomínali na vzájemné souboje

„Anglická federace má pravidlo, po kolika dnech se co může dělat. Měl jsem hodně testů jak vevnitř, tak venku na hřišti. Měl jsem pár dní volno, pak jsem se připravoval bez kontaktu. Pak už jsem naštěstí mohl i trochu kontaktu. Jak jsem přijel na nároďák, tak už jsem mohl všechno naplno. K zápasu s Albánií to vyšlo ideálně,“ doplnil Souček.

Nic tak nebrání tomu, aby záložník West Hamu znovu vedl národní tým na trávník Edenu do důležité bitvy.

„O sestavě už máme jasno,“ prozradil reprezentační lodivod Šilhavý s tím, že diváci můžou očekávat hru v podobném rozestavení jako v posledních zápasech. „Máme tak silnou nominaci, že ať nastoupí kdokoliv, tak to nebude překvapení,“ zakončil Šilhavý.