Rozhodčí hvizdem zahajuje utkání a divácká místa se opravdu začínají pomalu plnit. Ke skalním fanouškům se postupně přidávají i o něco menší nadšenci. Staří páni Vavřince sází Kotvrdovicím jeden gól za druhým a když si v závěru utkání podávají ruce, na světelné tabuli svítí uspokojivý výsledek 6:2. V areálu si najednou není kam sednout a ve vzduchu, kromě vůně klobásek a makrel, visí očekávání místních. Každou minutou by se totiž měli ukázat hvězdy z Klubu fotbalových internacionálů, které změří síly s vavřineckým fotbalovým mužstvem.

Na parkoviště o pár minut později přijíždí kolona aut a z nich postupně vystupují bývalí hráči, které většina smrtelníků zná jen z televize. Do kabin Vavřince míří reprezentant Václav Samek nebo třeba držitel zlaté olympijské medaile František Štambacher. „Mám pocit, že je v tom týmu plno mladých co?" ptá se bývalá kapitán reprezentace Jiří Němec. „Člověče asi jo. To si zase zaběháme," odpovídá mu dvojnásobný nejlepší střelec ligy Radek Drulák.

On i jeho spoluhráči do zápasu vstoupí dobře. Gólem Fialy vedou už ve druhé minutě. Pak se ale ke slovu dostávají oni mladí. Přikryl bleskově srovnává a pak přidává dokonce ještě další dva góly.

Domácí fanoušci tleskají a tleskat nepřestávají ani když hosté srovnají na 3:3. „Děkujeme Radku," zní dokonce z hloučku Vavřineckých po krásném Drulákově voleji. Za hodinu je po všem a hvězdy odchází do sprch, aby se připravily na autogramiádu. „Takový výsledek jsme nečekali. Sedmdesátku jsme oslavili krásným fotbalem," raduje se po zápase pořadatel Štolpa.

TJ Vavřinec staří páni – Rakovec Kotvrdovice 6:2 (3:1)

Brázda, Halámek, Šindelka, Kadlec, Moravec Ant. – Šebela 2

TJ Vavřinec – Klub fotbalových internacionálů 3:3 (3:3)

Přikryl 3 – Fiala 2, Drulák

ONDŘEJ BACÍK

VÍCE O ZÁPASE ČTĚTE V PONDĚLNÍM VYDÁNÍ BLANENSKÉHO DENÍKU ROVNOST.