Na fotbal si v Blansku našlo cestu i v dešti přes 230 lidí. A v prvním poločase určitě nelitovali. V 10. minutě vybídl ke skórování Trtílek Mezlíka a ten ve zbrojováckém souboji překonal brankáře Bureše. Ve 30. minutě zase oslovil Švancara Schneidera a bylo to 2:0. Už ke konci poločasu, kdy dvakrát zahrozil Galetka, hosté ukázali, že se s prohrou nehodlají smířit.

Po přestávce pak Blansko skoro k ničemu nepustili. Jeden útok střídal druhý, centry do vápna posílal exligový Libor Žůrek, který po nástupu na hřiště zlobil na levé straně. V 58. minutě Galetka trefil břevno a odstartoval pořádný veletrh promarněných šancí. Blansko mohl uklidnit v 62. minutě Mezlík, jeho trestný kop pěkně zakroucený k tyči ale Bureš vyrazil.O dvě minuty později už bylo zase horko před Juranovou bránou. Znovu Galetka, který zpracoval míč těsně před Juranem, a opět mířil těsně vedle. O minutu později se připojil k zazdívačům stoprocentních šancí Kaďorek, centr od Žůrka dostal ideálně před hranici malého vápna, míč ovšem napálil nad bránu.

Kozlovice byly mnohem aktivnější, Blansko marně čekalo na jejich chyby. V 71. Müller zastavil další nebezpečnou ránu na domácí bránu, v 72. minutě si řekl o střídání Švancara, s nataženým vazem už pokulhával i brankář Juran.

V 75. minutě si Trtílek na půlce efektně obhodil bránícího hráče a mohl jít sám na bránu, ale po faulu skončil na zemi. Za dvě minuty předvedl Galetka, že klidně mohl zůstat sedět na lavičce, gól mu totiž nebyl souzený. Jeho další střelu tentokrát výborným zákrokem vytěsnil Juran na roh.

Kozlovice to nevzdávaly ani v závěru zápasu, šance na dva góly pořád žila. V 90. minutě střílel těsně vedle tyčky Žůrek, blízko snížení byl kapitán Král, který se vydal na výlet z obrany, za jeho přízemní střelou se Juran jen otočil, ale mohl zůstat v klidu. Tyčka domácí brány stála na správném místě i tentokrát.

V poslední akci zápasu Mezlík krásně prostrčil míč mezi obránci volnému Gromskému, ale ten tutovku poslal do náruče připraveného Bureše. „Rozhodlo naše neproměňování šancí. To je luxus, vytvořit si za zápas sedm až deset gólových příležitostí a žádnou nedat. Soupeř nás do 30. minuty ztrestal ze dvou šancí, my jsme pak převzali iniciativu. Do druhé půlky jsme udělali nějaké změny, hráli jsme hodně ofenzívně a hodně na baloně. Blansko spoléhalo jen na brejky a čekalo, jestli tam něco spadne," hodnotil utkání kozlovický Ladislav Dlouhý.

Domácí trenér Zbyněk Zbořil byl spokojený s výsledkem a tím to pro něj končilo. „Kozlovice byly jednoznačně lepší. U nás se zatím do šancí nikdo moc nedostával, oni jich měli asi deset. To, co jsme v defenzívě předvedli dnes, to je pro mě nemilé překvapení," zlobil se po zápase.

„Ofenzíva je asi dobrá, ale kvalita se měří i brankami a ty jsme nedali. Na jaře se s tím potýkáme. Fotbalově jsme nezabalili nic, kluky jsem pochválil. Ale po takovém průběhu jsme měli dát klidně pět branek," podotkl Dlouhý.

Blanenský brankář David Juran zažívá zatím svou nejlepší divizní sezonu, v sobotu vychytal už osmou nulu v tomto ročníku. „Byl to asi nejtěžší soupeř, v obraně nás hodně prověřil. Nakonec jsme to dotáhli s nulou, i když to podle šancí tak nevypadalo," dodal po utkání.

Fotbalisty Blanska teď čekají dva zápasy na hřištích soupeřů. V neděli v 16.00 hrají šlágr kola v Tasovicích, o týden později pak v Havlíčkově Brodě.

FK Blansko – FK Kozlovice 2:0 (2:0)

Branky: 10. P. Mezlík, 30. Schneider. ŽK: 79. Schneider – nikdo. Diváků: 237.

Blansko: Juran – Gromský, Koláček, Müller, Šplíchal – Nečas ©, Schneider – Chloupek (46. F. Blažek), P. Mezlík, Trtílek (83. Buchta) – P. Švancara (72. Kratochvíl).

Kozlovice: Bureš – Střelec, Martin Král ©, Michal Král (46. Žůrek), Sikora (46. Vojtášek) – Kaďorek, Krejčíř, Axamit, Hradil (86. Drápal) – Galetka, Schlehr.