Vypadá to, že se vám vrátila forma, poslední tři zápasy jste vyhráli…

Ano, vrátila se nám forma. Můžeme hrát jakýmkoli stylem, ale základ je, že musí všichni hráči bojovat a odvést stoprocentní výkon.

Naposledy jste porazili Inzert Expres, nebál jste se ale, když snížili, o výsledek?

Už v první minutě jsem viděl, že zápas vyhrajeme, bylo tam nasazení, chuť do hry. Chtěl bych vyzdvihnout Martina Sehnala, co se mu narodilo dítě, je jako vyměněný. Potvrzuje se, že když to rozběhá, celý tým z toho může těžit.

Čím to, že jste měli po počáteční euforii útlum a horší výsledky?

Po pěti zápasech jsme si mysleli, že všechno půjde samo, jenže bez nasazení a chuti do fotbalu to nejde, žádný tým se sám neporazí. Udělali jsme nějaké změny na jednotlivých postech, hra se zrychlila a přineslo to i výsledky. Porazili jsme i Spartu Brno.

Mužstvo potenciál má, akorát je trochu náladové, po vítězství je nahoře, prohra je zase srazí dolů. Na to já ale mám výborný recept, říkám jim, ať pořád vyhrávají, a nálada bude pořád dobrá.

Vyhráli jste třikrát za sebou, nemrzí vás, že svaz zrušil předehrávku jarního kola?

Na jednu stranu mě to samozřejmě mrzí, dařilo se nám, na druhou stranu nás čeká Bzenec, který je také v laufu, narazila by na sebe dvě sebevědomá mužstva. Každopádně to neovlivníme, je to na rozhodnutí funkcionářů.

Jak hodnotíte podzim na lavičce Olympie?

Řekl bych, že byl podzim velice úspěšný, podařilo se uhrát třicet bodů. A kromě jednoho zápasu s Vojkovicemi, který jsme podcenili úplně všichni, jsem docela spokojený. Další věc je, že máme na prvního ztrátu devět bodů, která se bude jen těžko dohánět. Ale zázraky se dějí i ve fotbale.

Přece jen cílem bylo udržet se v boji o postup…

V létě jsme chtěli hrát hodně nahoře, možná jsme si neuvědomili ten obrovský tlak brněnských týmů na vítězství v soutěži. Ráječko ovšem ukázalo, že může do poslední chvíle rozhodovat o konečném pořadí.

Pokud už ztrátu nedoženete, změníte nějak priority?

Bavili jsme se o tom, že pokud by byl náskok už veliký, pokusíme se zabudovat do týmu mladé hráče. Podle soupisky máme nejstarší tým, to by za chvilku mohl být problém ráječkovské kopané. Ta se sice drží patnáct let stabilně v kraji, ale je také důležité, aby mohla pokračovat.

Teď už budou mít hráči volno?

Minimálně v listopadu budeme ještě trénovat. Jsme také přihlášení na Memoriál Dana Němce. Pak už bude pauza, soutěž je přeci jen dlouhá.

Zůstanete v Ráječku?

To uvidíme, já nějaké nabídky z vyšších soutěží mám, ale je potřeba všechno skloubit s prací i s rodinou, teprve se sejdeme a pobavíme se o tom, jaké má kdo představy.