FK Apos Blansko – FK Baník Ratíškovice 3:0 (2:0) Starý, Sehnal, Kleveta. ŽK: Bednář – Toman, Novák, Ňorek, Příkazský. Rozhodčí: Seitl – Vacek, Trávníček. Diváků 400.
Blansko: Slanina – Kugler, Klimeš, Karaffa, Koutný (44. Škvarenina) – Němec, Kleveta (82. Nečas), Přikryl, Bednář – Sehnal (68. Láník), Starý.
Od prvních minut bylo jasné, že hosté s útočnými plány nepřijeli a důsledná defensiva bude hlavní zbraní k získání vytouženého bodu. „V současnosti je pro nás každý bod cenný. Hrajeme o sestup. V utkání jsme chtěli co nejdéle udržet čisté konto,“ podotkl ratíškovický kouč Zdeněk Blaha, jehož celku se stanovenou taktiku dařilo plnit prvních dvacet minut. „Bránili v devíti lidech a docela nás ukolébali. Tenhle způsob hry nám příliš nesvědčí,“ přiznal blanenský střelec Kleveta, který spálil střelou nad první šanci domácích.
Obrana Ratíškovic zaváhala poprvé ve 26. min kdy se prosadil útočník Starý. O tři minuty později posadil záložník Němec přesný centr na hlavu kanonýra Sehnal a gólman Ratíškovic Pelíšek podruhé lovil míč ze sítě. „Obě branky byly skoro vlastní. Takové hrubky si nemůžeme dovolit,“ rozčiloval se po utkání hostující trenér Blaha, který se po přestávce zlobil na své hráče ještě jednou.
„Dobře víme že Kleveta umí vystřelit i z větší vzdálenosti. Ani jeden ze stoperů ho při střele nedokázal pokrýt,“ poznamenal Blaha ke třetí obdržené brance ze 68. minuty. Trefil se Kleveta přízemní střelou k pravé tyči. O zkorigování výsledku se hosté připravili zbrklostí v zakončení při dvou stoprocentních šancí ve druhém poločase.