„Nedaří se nám střílet branky, budeme to muset řešit až přes zimu,“ smutnil před třemi koly trenér Olympie Lubomír Zapletal. Jenomže jeho tým mezitím vyhrál v derby s Rájcem i doma s Podivínem a remizoval v Blansku. „Z posledních čtyř zápasů máme osm bodů, takže v kabině vládne dobrá atmosféra,“ potvrzuje ráječkovský kouč. Zároveň ale počítá zraněné. Vít Sehnal, Kopecký, Badura i Neděla zřejmě nenastoupí, netrénuje ani Koutný.

Přesto Ráječko doufá v bodový zisk. „S Krumlovem máme vyrovnanou bilanci, nám i jemu se hraje lépe venku, bude to otevřený zápas, uvidíme,“ zamýšlí se Zapletal. Pokud Olympia vyhraje, dotáhne právě Moravský Krumlov, který má tři body náskok.

To Ráječtí jsou v mnohem složitější situaci. Tým drží pohromadě navzdory všem zákonitostem silou vůle. Chybí hráči i peníze a trenér Jiří Záleský už mluví o tom, že naděje na záchranu rájeckého fotbalu se bez zásahu města stále zmenšuje. Rájec vyhrál naposledy doma s Kuřimí, to bylo 9. října a byla to letos teprve jeho druhá výhra. Z posledních tří zápasů má bilanci tristní. Tři prohry a skóre 2:14. Naštěstí pro něj ani Ivančice nepřijedou v oslnivé formě. Sice často remizují, ale na výhru čekají už osm kol.

„I podle našich soupeřů neodpovídaly výsledky z poslední doby předvedené hře. Navíc v Kyjově by nám Němeček pět gólů ze šesti chytil,“ snaží se vidět pozitiva na posledních prohrách trenér Záleský.

Ten si mohl před víkendem zhluboka oddechnout. Rájec totiž neměl žádného gólmana. „Němeček má ruku v dlaze a Klíma je o víkendu v Itálii. A Rájec nemá B tým, takže není kde brát,“ popsal kuriózní situaci Záleský. Zkušený stratég vše vyřešil na poslední chvíli. „Půjčili jsme si ze Slatiny Karla Vorla, tímto chci klubu velice poděkovat,“ říká Záleský. V neděli mu bude chybět Navrátil a Macháček, ale jedenáctku snad dá dohromady. „Jaká je u nás situace, každý ví, ale uděláme maximum pro výhru, moc ji potřebujeme,“ přeje si Záleský.

Zápas Rájce s Ivančicemi začíná v neděli ve dvě hodiny odpoledne, stejně jako v Krumlově.

Víkendový program

sobota 5. 11.
Blansko – Kyjov – 13:30
Boskovice – IE Znojmo – 14:00

neděle 6. 11., 14:00

Rájec – Ivančice
M. Krumlov – Ráječko