Prioritou je každopádně dál dávat šanci mladým hráčům a naplno využít potenciál týmu klidně až za rok nebo za dva.

Porazili jste první Bzenec, to asi potěší…

Konečně to tam začalo padat, uzdravili se hříšníci a ještě skvěle zachytal Jindra Bednář.

Zápas s Bzencem byl bez zbytečných excesů, soupeř porážku přijal, byl to rozdíl ve srovnání s Bohunicemi, které se v zápasech v Ráječku i v Boskovicích projevovaly dost vyhroceně.

Já bych chtěl vyzdvihnout rozhodčího, poděkovali bychom mu, i kdybychom prohráli. Nebylo o něm slyšet, celou dobu to držel a nedal přitom jedinou žlutou kartu.

Byl to jeden z nejlepších druhých poločasů, co jsem v Ráječku viděl. Udrželi jste vedení se silným soupeřem a ještě jste mohli přidat další góly.

Vychází to z tréninkové morálky, nám teď chodí stabilně sedmnáct, osmnáct lidí, to dřív nebylo. V zápasech nám pak často docházely síly. Chleba se většinou láme kolem 65., 70. minuty a to nás lepší soupeři přehrávali, s těmi slabšími to bylo o štěstí. To, že chodí hráči na tréninky a máme širší kádr, nese ovoce.

Co říkáte na to, že se zastavil ten úprk prvních týmů, vypadalo to, že bude jasno už na podzim, teď máte ztrátu na první Bzenec „jen" sedm bodů.

My jsme remizovali na Moravské Slavii, porazili Bzenec, i s Bohunicemi jsme prohráli smolně, určitě máme na to hrát výš. Mrzí mě ztráty ve Vojkovicích nebo s Bystrcí. Je fakt, že série Bohunic byla neuvěřitelná, věděl jsem, že musí skončit. Naším cílem je mít ztrátu čtyři, pět bodů na prvního, věřím tomu, že se to může povést, Morendu, Bohunice, Bzenec, Bystrc i Bosonohy už máme za sebou. A pokud teď porazíme Novosedly, pomůžeme také Boskovicím.

Trenér Vašíček upozorňuje, že máte mladý tým a ten prostě jednou zahraje skvěle a podruhé hůř…

Máme mladý tým, věkový průměr okolo pětadvaceti let, je jasné, že je potřeba hrát naplno devadesát minut a ne vždy to vychází, ale tenhle tým by měl mít vrchol příští nebo tu další sezonu, aspoň doufám. Máme filosofii společnou s trenérem, nejde primárně o body, chceme, aby mladí hráči hráli, aby získávali zkušenosti, proto dostávají příležitost. I s tím rizikem, že to někdy nevyjde. A je dobře, že hrají tak, jak hrají. My jsme potřebovali udělat určitý řez, co se týká věkového průměru, a udělali jsme ho teď, zkušení hráči jako Bartoš nebo Maška jsou na hostování, musí je někdo nahradit.

Čekají vás relativně slabší soupeři, ti bývají často zrádní i pro Ráječko.

Bohužel to tak je, kolikrát jsou to s papírově slabšími soupeři protrápená utkání. Každopádně je to na nás, jsme zdraví a máme široký kádr a bodů je ve hře ještě dost. Pokud budeme hrát s respektem k soupeři a s nasazením, budeme vyhrávat. Na každý zápas stanoví trenér nějakou taktiku, která je většinou správná, jde jen o to, jestli se jí hráči budou držet.