Pokud někdo čekal pohodovou výhru Ráječka, musel se v poslední patnáctiminutovce držet pořádně za hlavu. Hostům se podařilo vstřelit v 78. minutě jejich první branku v dosavadní sezoně, nutno však dodat, že celý zápas měli ke skórování spoustu šancí, a čtyři minuty před koncem dostal Moravský Krumlov do kontaktu druhou brankou Řezáč. Svěřenci trenéra Vašíčka se o výhru strachovali do poslední chvíle, ale v závěrečných minutách soupeři balon téměř nepůjčili a udrželi si stoprocentní bodovou úspěšnost.

Olympia vstoupila do utkání dobře. Už v 8. minutě rozebrala hostující obranu a Pšikal zasadil soupeři první úder. O dvě minuty později protáhl hostujícího brankáře Smékala přízemní střelou Mičko.

„Začátek byl dobrý, dali jsme na 1:0, ale pak jsme úplně vypadli z role. Soupeř nebyl aktivnější, jenže jsme mu dali velké množství standardních situací, a ty můžou rozhodnout zápas. Věděli jsme, že nedávají branky, ale dokážou si vytvořit příležitosti," hodnotil Vašíček.

Jednu za šancí po standardce musel hasit gólman Filip Němec a ve 27. minutě mu balon poskakoval pokutovým územím a skončil těsně vedle. Po půlhodince hry ukončil Daniel Keprt domácí chvilku odmlky, Olympia rozebrala krumlovskou obranu a zvýšila na dvoubrankový rozdíl.

Do druhého poločasu vstoupilo Ráječko opět svou aktivitou. Pšikal se dožadoval odpískání penalty poté, co ho soupeř v pokutovém území stáhnul za dres k zemi, rozhodčí však rezolutně pískat odmítl. V 61. minutě si na centrovaný míč naběhl Daniel Keprt, hlavou uklidil balon do sítě a zvýšil na 3:0. Pak už se trefovali pouze hosté.

„Do prvního gólu jsme jeli tak, jak jsme si řekli, pak jsme pomalu polevovali, Krumlov ve druhém poločase vycítil šanci a padlo jim to tam. Nechali jsme soupeře zdramatizovat vyhrané utkání a mohlo to dopadnout špatně. Zaplaťpánbůh, že to skončilo takhle. Kdyby se hrálo ještě pět, sedm minut, tak to bylo nejspíš 3:3," oddechl si ráječský Mičko.

„Pro nás je to skoro úspěch. I když jsme ztratili body, tak hra se nám pomalu lepší. Nejsme spokojení, protože jsme sem jeli alespoň pro bod, ale dali jsme konečně gól. Doufám, že nám to pomůže, už jsme byli vyrovnanějším soupeřem než v prvních dvou utkáních. Čekáme, až se nám hráči uzdraví, zatím hrajeme s dorostenci." uvedl za hostující trenérskou dvojici Milan Kleibl.

Příští utkání odehraje Ráječko zítra na hřišti Tišnova, od kterého se očekává, že prověří kvality Ráječka mnohem víc než dosavadní soupeři. „Měli jsme celkem dobré rozlosování, sice jsme první utkání hráli s kvalitním Rousínovem, ale teď jsme měli nováčka a Moravský Krumlov. Při vší úctě k těmto soupeřům, přijdou určitě lepší týmy. Jako třeba Tišnov. Těšíme se," hlásí Vašíček. „Bude to vyhecované a doufám, že pro nás tříbodové utkání," dodává Mičko.

Ráječko – Moravský Krumlov 3:2

poločas: 2:0

branky: 34. a 62. D. Keprt, 8. Pšikal – 78. Machotka, 86. Řezáč

diváci: 150

Ráječko: Němec – Zouhar, Sedlák, D. Keprt (60. J. Horák), Jarůšek (76. M. Horák), Horáček, Zeman, Koutný (32. Šplíchal), Mičko, Pšikal (57. R. Keprt), Bárta

IVETA BORKOVÁ