Báječnou premiéru v krajském přeboru prožil útočník Václav Matula. Zimní posila Slovanu se v úvodním jarním zápase uvedla dvěma góly. Na obě branky bývalému hráči Hodonína a Dambořic přihrával David Šmahaj. Bzenec, za který skóroval i nejlepší střelec soutěže Petr Kasala, zdolal v šestnáctém kole Ráječko 3:1. Domácí brankář Zeman přišel o čisté konto až v poslední minutě.

Celek z Hodonínska rozhodl první duel po dlouhé zimní přestávce až ve druhém poločase. Domácí tým dvakrát udeřil v rozmezí pěti minut, hotovo však bylo až po dalším Matulově přesném zásahu. Olympia v závěru už výsledek pouze zkorigovala.

„Jsem rád hlavně za kluky, že jsme úvodní jarní zápas zvládli. Dva měsíce se lopotí, někdo víc, někdo míň, ale na trénincích toho museli hodně naběhat a oddřít. Toto byla taková první odměna," uvedl kouč Slovanu Richard Hrotek, který řešil v týdnu nepříjemnou situaci, když hledal náhradu za zraněného záložníka Zúbka. Bývalý ligový stoper měl ze soupeře respekt, proto se odhodlal k netradičnímu řešení a proti Ráječku zvolil jiné rozestavení, než ve kterém Bzenec nastupoval v zimní přípravě. Tah s jediným klasickým útočníkem Kasalou, jehož měli doplňovat podhrotoví hráči Matula s Andrýskem, ale čtyřicetiletému kouči nevyšel. Slovan se totiž v úvodních pětačtyřiceti minutách na trávníku spíše soužil a přes pozornou defenzivu Ráječka se do vyložené šance nedostal. „První poločas beru na sebe. Takto jsme hráli proti silným soupeřům, jako jsou Bohunice a Moravská Slavia Brno, s Ráječkem nám to ale nevyšlo," přiznal Hrotek.

Olympia nastoupila bez Martina Sehnala, zato se do základu dostal teprve sedmnáctiletý Roman Zeman. Ráječko mělo v první půlce šance, které ovšem nedalo. „Neproměněné šance a stav 0:0 věstil, že o výsledku může rozhodnout jedna chyba. To se bohužel stalo v 60. minutě. Viděli jsme, že nechat Kasalu samotného na penaltě, se nevyplácí," popsal Bláha.

V 63. minutě už to bylo po průniku Matuly 2:0. Ráječko už nemělo co ztratit, místo využití nějakého brejku ovšem dostalo třetí gól. V 70. minutě nastřelil Kuldan břevno a hosté ještě mohli zápas zdramatizovat. Jediný jeho gól ale dal až v závěru zápasu Mičko.

„První poločas byl z naší strany dobře takticky zvládnutý. Věděli jsme, že soupeře nemůžeme pustit do kombinace ve finální části. To se nám dařilo. Bohužel druhý poločas jsme začali ustrašeně a pustili Bzenec do kombinace dvacet metrů před naším pokutovým území a on ukázal, že tam je velice silný. Nedovedu si ovšem vysvětlit, proč jsme všechny branky obdrželi pomalu z malého vápna. To je ponaučení do dalších utkání. Stejně tak to, že musíme být důraznější v pokutovém území soupeře. Soupeř díky důrazu branky dal, my ne," zhodnotil utkání trenér Ráječka Petr Vašíček.

Bzenec – Ráječko 3:1 (0:0)

Branky: 64. a 83. Matula, 59. Kasala – 90. Mičko

ŽK: Dulovecz Michal, Škodík – Vavřík.

Diváků: 150

Bzenec: Zeman, Valenta, Dulovecz M., Lejsal, Zlámal, Radmil, Škodík, Šmahaj, Andrýsek (69. Šifel), Kasala, Matula (87. Dulovecz T.)

Ráječko: Dvořák, Vavřík, Maška, Daněk, Líznar (74. Kotný), Sedlák (62. Bartoš), Neděla, Kuldan, Zeman (62. Tenora), Mičko, Šplíchal