Nový kouč Olympie Petr Vašíček si posteskl, že v přípravě neviděl od hráčů potřebné nasazení. Ti mu od začátku dokazovali, že mistrovský zápas berou vážně. Ráječko bylo lepší, tlačilo se do šancí, kopalo rohy. Postupně se ale začal ukazovat i soupeř. V sedmé minutě předvedl při trestném kopu, jakou má ránu, největší muž v poli, bzenecký Ondřej Lejsal. Domácí gólman Jindřich Bednář pohotovým zákrokem zase prokázal, že překonat ho není snadné.

Už v prvních minutách se dostal do šance Tenora, prosadil se až ve dvacáté minutě, kdy po zmatku v obraně Bzence nakonec dotlačil míč do sítě. Branka postupně nabudila spíš hostující hráče, v pětadvacáté minutě vytáhl trestný kop od tyče znovu Bednář, v osmatřicáté další dělovka Lejsala mířila těsně vedle. O pár minut později zase míč prosvištěl vápnem a Bednář jej jen konečky prstů posunul do bezpečí. Z poslední akce prvního poločasu ještě hosté trefili domácí zeď.

Ze začátku to vypadalo na atraktivní fotbal, ale i vlivem velkého vedra tempo postupně opadlo a jednobrankový náskok domácích vůbec nevypadal jistě.

Na pohodlnějších 2:0 zvýšil v dvaapadesáté minutě zblízka Kuldan poté, co se na dlouhou chvíli Olympia usadila ve vápně hostů. Do hry se po druhém gólu dostal i Martin Sehnal. Vypadalo to, že Ráječko je s výsledkem spokojené, iniciativu převzali hosté, kteří vycítil šanci na dohnání ztráty. Nejdřív pumelice Vybírala jen těsně minula tyčku Bednářovy branky, potom přišla tutovka Šmahaje, který dostal míč na hranici vápna a pěknou ránu pod břevno umístil ke své škodě doprostřed, kde si s ní poradil gólman Ráječka. V šestasedmdesáté minutě přišel zprava další nebezpečný centr, na který si naskočil Radmil, jeho střela mířila také doprostřed na připraveného Bednáře. Na druhé straně vychytal bombu Mička bzenecký gólman Lukáš Maňák.

Třetí gól

Konec rozpakům přineslo představení Tenory v sedmasedmdesáté minutě. Oběhl bránícího hráče, čistě ho odstavil a nacentroval na třetí gól Ráječka Martinu Sehnalovi. „Proč? Mohli jsme dát kontaktní gól," zlobil se na své spoluhráče dirigent hostující obrany Ondřej Lejsal. Jeho tým se přeci jen dočkal o několik minut později, kdy rozhodčí nařídil penaltu. Kasala se trefil k tyči, Bednář vystihl směr, ale na míč nedosáhl.

Ani za tohoto stavu nepůsobili hosté odevzdaně. Sólo jízdu Zůbka domácí obranou ukončil až brankář Bednář. Chvíli poté se hosté dostali do další šance, jenže jich bylo před domácí bránou příliš mnoho a sami poslali míč do zámezí. Bzenec ještě v nastavení střídal, výsledek už ovšem nezkorigoval. Každopádně nezanechal špatný dojem. „Ten třetí gól nás složil, sice jsme pak snížili, ale to už bylo pozdě. Máme problém s tím, že nedokážeme dostat míč do brány ani ze šancí ani po odražení. Rozhodlo o něco větší nasazení domácích a naše neproměněné šance. I když za stavu 2:0 se s tím ještě dalo něco dělat, hrálo se nahoru dolů," popsal bzenecký Ondřej Lejsal.

„Vypustili jsme za stavu 2:0 trochu střed hřiště a mysleli jsme si, že už je to vyhrané. Už to tady párkrát bylo. Naštěstí jsme dali třetí gól a dopadlo to dobře," uvedl po utkání Tenora.

Spokojený s premiérou mohl být i trenér Vašíček. „Nejsem spokojený s výsledkem, chtěl jsem udržet nulu, v přípravě jsme dostávali dost gólů. Bzenec nebyl špatný soupeř. Na první mistrovské utkání to bylo dobré. Hlavně v první půlce se nám dařilo eliminovat silné stránky soupeře aktivní hrou, byli jsme agresívní. Za stavu 3:0 jsme se zbytečně zatáhli a povolili jsme Bzenci dát gól a ještě další šance. Ale obrana byla celkem celistvá, tým nevydrží hrát devadesát minut tak, aby si soupeř žádnou šanci nevypracoval," zhodnotil zápas Vašíček.

krajský přebor

SK Olympia Ráječko – Slovan Bzenec 3:1 (1:0)

20. Tenora, 52. Kuldan, 77. Sehnal M. – 81. (pen.) Kasala.

Diváků: 150.