Sportovní manažer klubu Marek Bláha si pochvaluje vzornou účast na trénincích a maximální nasazení hráčů. Asistent trenéra Jiří Škaroupka v rozhovoru popisuje změny a aktuální program momentálně čtvrtého týmu krajského přeboru. „Sestava už se ustaluje, na jaře chceme hrát co nejvýš," hlásí Škaroupka před prvním zápasem s Moravskou Slavií. Po víkendovém zápase přineseme i hodnocení hlavního trenéra Olympie Oldřicha Janusiczy.

V sobotu začínáte Zimní turnaj v Líšni, to je první zápas?

Ano, s Moravskou Slavií je to první utkání, zatím jsme žádné nehráli.

Ale podle rozpisu trénujete naplno.

To ano, s přípravou jsme začali 7. ledna a absolvovali jsme i takové krátké soustředění v Ráječku. Od čtvrtka do úterý jsme měli dvoufázové tréninky.

To je příprava jako v lize…

Zkusili jsme to tentokrát trochu jinak.

Můžete popsat změny v sestavě?

Skončil Mičko, místo něj přichází Martin Vavřík, hráč Kuřimi, který byl naposledy v Rakousku. Z Blanska se vrací Josef Maška a přichází Michal Daněk, z Kotvrdovic pak gólman Filip Hlaváček. Ten by měl nahradit Kučeru, který odchází do Kuřimi. Z novinek ještě to, že Kuldan už je hráč Olympie.

Jak se ukazují noví hráči na tréninku?

Berou to velice poctivě, třeba Josef Maška má stoprocentní účast. Za přístup k tréninkům musím pochválit všechny, schází se běžně šestnáct až osmnáct hráčů.

Budou ještě nějaké výrazné změny?

Kádr se rozšířil a je usazený, po dlouhodobém zranění se vrátil ještě Toman. Soupisku máme dost širokou, v přípravě by se měli prostřídat všichni hráči.

Pokud byste udrželi tohle tempo a vyhnula se vám zranění, mohli byste mít na jaře slušnou formu, jaký máte cíl?

Platí, že chceme hrát co nejvýš.

Hrajete stejně jako vloni turnaj v Líšni, letos je ale obsazení slabší.

Odhlásila se Sparta a Bystrc, což je škoda, smrsklo se to na čtyři týmy. Pro nás je to zpestření zimní přípravy, té hrubé fyzické dřiny. Navíc máme domluvené další zápasy, mimo jiné i s Bystrcí.