V dresu Olympie se už na jaře naopak po více než šesti letech neobjeví bývalá gólmanská jednička Ráječka Richard Rettegy. Do branky se postaví Kučera, který na podzim vychytal pět nul. „Richardovi jsme řekli dopředu, že je čas na změnu. Aby si mohl sehnat jiné angažmá. Kučera bude jednička a druhého gólmana sháníme,“ upřesnil Zapletal s tím, že z týmu odchází také veterán, stoper Maška. „Už na podzim chtěl skončit, ale ještě jsme ho ukecali. Teď je to definitivní,“ dodal kouč Olympie. Na odchodu z Ráječka do Rakouska je ještě záložník Starý.

Osa devátého týmu krajského přeboru však podle Zapletala zůstává. Přípravné zápasy odehraje Olympia na umělé trávě v Líšni na zimním turnaji Líšeň Cup ve skupině B. Nastoupí vesměs proti týmům z I. A a I. B třídy. Na programu má sedm zápasů. „Víc přáteláků neplánujeme. Líšeň Cup končí před startem přeboru. Tento model se nám osvědčil už v přechozích sezonách. Víc zápasů je podle mého zbytečný. Kluci musejí mít hlad po fotbale,“ je přesvědčený Zapletal. Do přípravy chce zapojit také co nejvíce hráčů z rezervního béčka a dorostence.

Trenér FC Boskovice Jiří Vorlický se musí v přípravě obejít bez kapitána Pavla Martínka, který zatím pověsil účinkování ve vyšších soutěžích na hřebík. Do Rakouska odchází záložník Ošlejšek a nejistý je také jarní start gólmanské jedničky Švédy. „Pavel má nyní jiné priority než fotbal. To že skončí, hlásil už před sezonou. Je to pro nás velké oslabení, ale musíme si s tím poradit,“ řekl na adresu dlouholeté opory zadních řad boskovického týmu Vorlický a pokračoval. „Petra Švédu chceme v týmu udržet. Doufám, že se domluvíme na podmínkách,“ upřesnil s tím, že s dalšími výraznými změnami v kádru pro jarní část sezony zatím vedení klubu nepočítá.

Na trávník by se naopak měli už vrátit hráči, kteří toho na podzim kvůli zranění moc neodehráli. Vykoukal, Müller, Michal Horák a Jiří Fojt. „Počítám, že jedenáct dvanáct kvalitních hráčů mít do základu áčka budeme a zbytek doplníme dorostenci a dalšími odchovanci,“ dodal Vorlický. Dvanáctý tým krajského přeboru se v přípravě rozehraje na domácím trávníku. Na umělé trávě v Dahepo Cupu.

Zdaleka největší starosti mají zatím v Rájci. Klub se na podzim doslova ocitl na hraně bytí a nebytí. Nakonec však v jarní části krajského přeboru nastoupí. Vedení klubu a kouče Jaroslava Málka však čeká nelehký úkol. Poslední tým krajského přeboru opustila v zimní přestávce dvojice trenérů Záleský-Bureš, kteří odešli za lepším do Slatiny a také několik klíčových hráčů. Zejména řízný bek Macík a útočník Ostrý. „Zatím to není vůbec růžové. Hráči se nám shánějí velmi těžce. Všechno je to o penězích a ty my nemáme,“ řekl nový trenér Rájce Jaroslav Málek.

Zatím může počítat s torzem z podzimní sestavy. Macháčkem, Holým, Sedlákem, Skácelem a rezervním gólmanem Klímou. A dvěma dorostenci Kubáskem a Svobodou. Zadní řady má vyztužit na stoperu příchod veterána Pavlíka a snad i Palkanynce. Na hrot útoku získali Ráječtí zvučné jméno. Ondřeje Čepu. Kanonýra Černé Hory, který střílí góly i na prahu fotbalového důchodu. „Ondrovi už pomalu táhne na čtyřicet, ale góly pořád dávat umí. Jsem rád, že jsme se na jeho příchodu s Černou Horou dohodli,“ těší kouče Málka.

Podle něj se vedení klubu bude snažit udělat maximum, aby tým odehrál jarní část důstojně. „Nutně musíme někoho sehnat do středu hřiště. Samozřejmě budeme jednat s okolními týmy, které mají v zimní přípravě víc hráčů. Všichni se do áčka určitě nedostanou a u nás by si zahráli. Samozřejmě záleží na domluvě klubů,“ doufá v nové posily Málek. Ráječtí nyní trénují třikrát týdně a zatím mají dojednáno šest přípravných zápasů.

Zimní příprava, krajský přebor

Ráječko
Zimní turnaj Líšeň Cup sk. B, hř. UT Brno – Líšeň
4. 2. Ráječko – Bosonohy (17.00)
11. 2. Líšeň dorost – Ráječko (11.00)
18. 2. Ráječko – Ochoz (15.00)
25. 2. Ráječko – Dražovice (15.00)
3. 3. Ráječko – Šaratice (15.00)
10. 3. Ráječko – Slavkov (13.00)
17. 3. Líšeň B – Ráječko (17.00)

Boskovice
11. 2. Boskovice – Blansko dor. (14.00), Dahepo Cup, hř. UT Boskovice
18. 2. Boskovice – Kuřim (14.30), Dahepo Cup
26. 2. Boskovice – Blansko B (11.30), Dahepo Cup
2. 3. Boskovice – Eggenburg (19.00), hř. UT Boskovice
4. 3. Boskovice – Kunštát (15.30), Dahepo Cup
10. 3. Boskovice – Bořitov (14.30), Dahepo Cup
17. 3. Boskovice –Bystrc (14.30), hř UT Boskovice

Rájec-Jestřebí
28. 1. Rájec – Chlumec n. Cidlinou (14.00), hř. UT Boskovice
11. 2. Rájec – Slatina, Brno
18. 2. Rájec – Kunštát (12.45), hř. UT Boskovice
25. 2. Rájec – Černá Hora, Brno
11. 3. Rájec – Drnovice (19.30), hř. UT Boskovice
18. 3. v jednání (19.30), hř. UT Boskovice