Ráječko se v této zimní přípravě nebojí silnějších soupeřů. O víkendu se domluvilo s divizní Bystrcí. Oběma týmům chyběli hráči, Olympia nastoupila bez Martina Sehnala, Kupského a Ševčíka. V prvním poločase to byl bojovný zápas plný osobních soubojů. „Vypadalo to spíš jako utkání o body a ne příprava," uvedl sekretář Olympie Marek Bláha. Ráječku chybělo přesnější zakončení, v jeho bráně předvedl spolehlivé zákroky Bednář. V závěru poločasu ještě chtělo Ráječko penaltu po faulu na Nedělu na hranici vápna, ale byl z toho jen trestný kop.

Po změně stran přišly i změny v sestavě. A hned po přestávce zahodila Olympia gólovku „ Štrajt vybídl přihrávkou za obranu Tenoru, ten poslal střílený centr na malé vápno, kde v tutovce selhal Šoviš. Jeho nedůrazné zakončení vyrazil gólman Bystrce," popsal Bláha.

Pak Bystrc zlepšila hru a vytvářela si tlak, ale ani Trubák, který vystřídal v bráně Ráječka Bednáře, branku neinkasoval. I když jej zachránila i tyč. Ke konci zápasu mohlo Ráječko rozhodnout o vítězství, to když Jan Žůrek vyslal překvapivou střelu do šibenice, ale bystrcký gólman ji konečky prstů vytěsnil. Zápas tak skončil 0:0. „Byl to kvalitní zápas s šancemi na obou stranách. Opět ho ovlivnil silný vítr. Ale vzhledem k předchozím výhrám se slabšími týmy hráči možná soupeře trochu podcenili," zhodnotil přípravu Škaroupka.

Odplata Rájci

Boskovice si k reparátu utkání z Artézia Cupu pozvaly Rájec. Tem je v turnaji překvapivě porazil. Teď mu to vrátily i s úroky a rozstřílely jej 6:0. „Hlavní rozdíl byl v tom, že jsme byli trpěliví. V tom minulém zápase jsme se hrnuli do útoku a soupeř dával z brejků góly. Teď jsme si počkali, i když jsme vedli, tak jsme se neunáhlili a čekali na šance," vysvětlil trenér Boskovic Milan Peša.

Blansko si našlo jako náhradu za zrušené derby v Boskovicích Líšeň. „Těžko posoudit, jak to byl silný soupeř, nevím kolik tam bylo hráčů z áčka a z béčka," podotkl kouč Blanska Jiří Hajský. V zápase mu chyběl zraněný Trtílek i nová posila Müller. A při zakončování to trochu vázlo.

Přesto Blansko nakonec porazilo Líšeň 3:2. „A to jsme měli ve druhém poločase ještě minimálně čtyři gólové šance. Jestli si ty branky hráči schovávají až na mistrovské zápasy, tak to je jedině dobře," zamýšlí se Hajský. Blanenský trenér byl s hrou týmu spokojený.

V prvním jarním utkání má Blansko přivítat doma Spartu Brno. Pokud se tedy bude hrát. „Když bude zápas zrušený, jsme domluvení na přátelské utkání s Bystrcí," potvrzuje Hajský. Ráječko má hrát v neděli doma s Inzert Expresem Znojmo. „Pokud by bylo kolo znovu odloženo, máme rezervovanou umělou trávu na VUT," hlásí Bláha. Boskovice zatím náhradní zápas neřeší a připravují se na nedělní utkání v Kyjově.

Fotbal příprava

Ráječko – Bystrc 0:0

Líšeň – Blansko 2:3 (1:2)

Hansl 2, Jarůšek

Boskovice – Rájec-Jestřebí 6:0 (3:0)