K malému derby odjelo do Kuřimi Ráječko. Předposlední tým krajského přeboru přes zimu posílil a snaží se udělat všechno pro záchranu. V brance mu k tomu pomáhá ráječkovský gólman Kučera. „Chytil nám tři tutovky," postěžoval si trenér Ráječka Jiří Škaroupka.

Olympia začala aktivně, ještě do poločasu si vytvořila několik šancí. V obraně domácím citelně chyběl Libor Němec. Kuřim se dostala k nějaké akci až po čtvrthodině hry. Pak domácí trefili břevno a později toho litovali.

Po přestávce Kuřim vyrovnala hru, Ráječko se soustředilo víc na obranu a vyráželo k brejkům. Po jednom z průniků Shkurupiiho se trefil do šibenice Kupský. Domácí branka nezlomila a zvýšili tlak. Výsledkem byla tyčka a míč vykopnutý z brankové čáry. „Asi na deset minut nás zmáčkli, ale naštěstí jsme vstřelili druhou branku," popsal důležité okamžiky Škaroupka. Tu dal Štrajt v 83. minutě a uklidnil tak své spoluhráče.

Hosté si už výhru v klidu pohlídali. „Bylo to zasloužené vítězství," podotkl Škaroupka. Teď už se plně soustředí na středeční derby v Blansku. „Těšíme se jako na každé derby a jako v každém zápase chceme i v Blansku vyhrát," přeje si kouč Ráječka.

Druhé Novosedly poslední dva zápasy nezvládly, prohrály doma 0:4 s Mutěnicemi a v sobotu 0:5 v Bzenci. Blansko toho mohlo využít a odskočit na čele soutěže o sedm bodů. Jenže by muselo vyhrát v Moravském Krumlově.

Domácí si v prvním poločase vytvářeli šance, Blansko si na gólovku počkalo až do 40. minuty, zato ji hned proměnilo. Trtílek pronikl za obranu a Hansl otevřel skóre. Krumlovští ovšem akcí z poslední minuty prvního poločasu srovnali na 1:1.

„O přestávce byla bouřka v kabině, tak jsem si nezařval už dlouho," okomentoval svůj názor na výkon Blanska trenér Hajský. Ve druhém poločase se hosté zlepšili, ale branka už nepadla.

„Nenavázali jsme na výkon se Spartou. Bohužel se stalo to, před čím jsem varoval, hráči si po poslední výhře mysleli, že to půjde samo. Přitom tři výhry nic neznamenají, my musíme být rádi za každý bod," říká Hajský.

V utkání Mutěnic s Boskovicemi byli domácí favoritem, přesto hosté vstřelili tři branky. Boskovice po další prohře nebezpečně klesají ke dnu. Jsou čtrnácté a na poslední Podivín už mají náskok pouhé čtyři body. Ve středu hrají v Rajhradě, ten je třináctý a výsledek hodně napoví o šancích na záchranu.

Událostí dohrávaného středečního kola je derby Blansko-Ráječko.