Remízový bod uzmul Rájeckým po standardce Kříže v nastavení Gaňa. Naopak Ráječko slavilo doma hubené vítězství 1:0 nad Kuřimí. „V koncovce se neskutečně trápíme. Jenom v první půli jsme měli čtyři gólové šance ze kterých jsme dali jenom jeden gól,“ nebyl spokojený s koncovkou svého týmu trenér Ráječka Lubomír Zapletal.

Ráječko je na podzim tuze krotké a v koncovce neškodné. Jak doma tak i venku. V uplynulých kolech nasázelo soupeřům bídných šest branek. Nejméně v přeboru. Fotbalisté Kuřimi na tom byli před vzájemným duelem podobně.

Olympia se po několika šancích v prvním poločase gólu přece jen dočkala. V 36. minutě si ve skrumáži na Nedělův centr z pravé strany naběhl Karásek a vymetl šibenici hostující branky. Jenže to bylo ze strany Ráječka do konce zápasu vše. Domácí se totiž po změně stran utápěli v nepřesnostech a ke kloudnému zakončení se nedostali. To Kuřim třikrát řádně protáhla gólmana Rettegyho, naštěstí pro Olympie byl její gólman pozorný. „Ve druhé půli už to bylo z naší strany velké trápení. Kuřim nakopávala dlouhé míče a několikrát se dostala do nebezpečného zakončení. Rettegy nás v bráně podržel,“ dodal Zapletal.

Podle něj musí Olympia jít zápas od zápasu a pokusit se napravit zpackaný podzim. „Ještě máme dva zápasy doma a v těch by bylo potřeba vyhrát,“ uzavřel Zapletal.

To Zapletalův protějšek v Rájci-Jestřebí Jiří Záleský mohl být po několika podzimních kolech nadmíru spokojený. Rájec válcoval soupeře a společně s Bavory se přetahoval o první místo v přeboru. Jenže nyní je vše jinak. Zraněními zdecimovanému týmu Rájce přibývají v tabulce porážky.

V Bohunicích se Záleského družina musela v poločase vzpamatovávat z dvoubrankového vedení domácích a kdyby bohuničtí útočníci byl v zakončení důraznější, mohlo být pro Rájec ještě hůř. Přesto se hosté ve druhé půli oklepali a dostali se na dostřel. V 53. minutě překonal Cífku po závaru před brankou Ostrý. Dvě minuty před koncem vylétla rájecká lavička na hřiště podruhé, když vyrovnal Koláček. Jenže o chvíli později hosty dokonale zmrazil po standardce Kříže Gaňa.

Ráječko – Kuřim 1:0 (1:0), Karásek.
Bohunice – Rájec-Jestřebí 3:2 (2:0), Ostrý, Koláček