„Vůbec to není o tom, že bychom hráče platili. Motivujeme je jinak, třeba tím, že u nás dostanou práci," vylučuje sekretář Olympie Marek Bláha, že by Ráječkovští nakopli na poli zlatou žílu.

Ráječko je po podzimu osmé se ztrátou devíti bodů na první Blansko. To by se mělo na jaře změnit. V Ideálním případě být úplně nejlepší. „Cíle jsou jedna věc, realita druhá. Chceme, aby se mladí naučili od těch starších vyhrávat a aby se skončilo v popředí tabulky. Zvlášť teď, když je dobrá konstelace a nikdo není v přeboru favorit," přeje si předseda klubu Marcel Mokrý.

Že by rovnou postup do divize? „O tom se teď nebavíme. Pro nás je důležitý krok číslo jedna, vyhrát krajský přebor. Zapsat se do historie," doplňuje předsedu Bláha, ale vzápětí dodává: „My na to netlačíme. Změny, které děláme, děláme systémově. Není to o tom, že teď nutně musíme. Proto nadějné hráče kupujeme a nebereme je na hostování. Přistupujeme k tomu jako k firmě. Hráče motivujeme pracovními příležitostmi, brigádami. Všem vrtá hlavou, kolik dáváme Martinu Sehnalovi, že jsme ho tady udrželi. Pivo a párek," vysvětluje. Sehnal do týmu zapadl a svoje angažmá si chválí. „S vedením jsme se domluvili skvěle, nemám jedinou výhradu," potvrzuje kanonýr, který ovládal tabulky střelců i ve třetí lize.

Kromě Sehnala se podařily vedení Olympie další důležité přestupy. „Přivedli jsme kvalitního brankáře, Jindřicha Bednáře, poslední půlrok dělal dvojku ve Svitavách. Je z Letovic, je to regionální hráč, to je pro nás taky důležité. Dotáhli jsme konečně přestup Tenory. Ze Sparty Brno máme velice nadějného levého záložníka Shkurupiiho. Jako poslední přišel útočník Bojda ze Žďáru nad Sázavou. Žďár s ním počítal do třetí ligy, teď je po zranění. Sami nevíme, v jaké formě se ukáže," vypočítává Bláha.

Na druhou stranu z Ráječka přestoupil do Kunštátu útočník Ondřej Španěl. Blansko pak počítá v obraně se zkušeným Maškou. „ Maška není dojednaný, přestože v novinách čtu, že je to hotová věc. Neproběhlo ani konstruktivní jednání. Přitom je o něj zájem i jinde," upozorňuje Mokrý.

Ráječko si naordinovalo nejnáročnější zimní přípravu za poslední sezony. „Hra se změnila, víc napadáme soupeře, hrajeme víc agresívně," říká nový trenér Jiří Škaroupka, který povýšil z pozice asistenta. Dosavadní dlouholetý kouč Lubomír Zapletal skončil. „Končí na vlastní žádost. Jednal jsem s ním, mění práci a chce si dát od fotbalu půl roku klid. Nového trenéra jsme chtěli z vlastních zdrojů. Pan Škaroupka tým zná, ve fotbale se pohybuje čtyřicet let," vysvětluje Mokrý.

A proč vlastně všechny ty změny? „Tyto změny probíhaly už od loňského podzimu, kdy jsme věděli, že Ráječko bude mít generační problém. Tomu jsme chtěli předejít a hledali jsme vhodné typy hráčů. Přes zimu je nejdelší přestávka, takže se posily nejlíp zapracovávají do týmu. A zrovna se stalo i to, že se změnil trenér. Nový kouč má tak čas se s novými hráči seznámit, poznat je a zapracovat do týmu," uvedl Mokrý.

A pak je tady ještě další důvod. „A chtěli jsme ještě k té silné generaci, která tady je, Sehnalů , Bartošů, Kopeckých přivést mladé hráče a dokázat něco, o čem by se ještě dlouho mluvilo. Ti hráči by si to zasloužili. Čtyřicet let se v Ráječku hrají krajské soutěže, jedenáct let krajský přebor. A taky každá generace se tady nějak zapsala. Hřiště, tribuny, zázemí. I v tom chceme pokračovat a vybudovat zase svůj díl," uzavírá Mokrý. Zní to jako z pohádky. Na jaře se ukáže, jak blízko z ní bude k realitě.