„Před utkáním jsme chtěli tři body, ale po průběhu bych řekl, že remíza je spravedlivá,“ uvedl k výsledku domácí gólman Richard Rettegy.

Dohrávka 15. kola KP
Ráječko – IE Znojmo 0:0
Diváků: 120

Ráječko bylo v první půlce aktivnější, žádnou z akcí ovšem nedotáhlo do gólu. „My jsme nevěděli, co máme od Ráječka čekat. Chtěli jsme hrát vzadu na jistotu. Terén nám navíc komplikoval kombinační hru,“ uvedl trenér hostujícího týmu Tomáš Pěnkava. Jeho svěřenci se v Ráječku rozkoukali a po přestávce už byli aktivnější. Ohrožovali domácí z brejků a místy si vytvořili tlak. Šance si vypracovalo i Ráječko, jenže v zakončení pokaždé selhalo. Domácí obranou se dostávali rychlonozí znojemští hráči do nebezpečných situací hlavně po levici gólmana Rettegyho, naštěstí pro domácí řešili finální přihrávku nebo střelu bídně.

„Tam byl mladý Tomáš Jarůšek, který zaskakoval asi podruhé, na něj se nedá zlobit, myslím, že odkopal dobrý zápas,“ hájil obranu ráječkovský gólman. Ten mohl doplatit také na chyby svých spoluhráčů v rozehrávce, ale nakonec tolik práce neměl. Stejně jako jeho protějšek ve znojemské bráně. Když už se domácí dostali do zakončení, většinou minuli bránu. Ještě před koncem se ve vápně s výkřikem skácel hostující hráč, ale místo penalty si od rozhodčího vykoledoval pouze žlutou kartu. „Druhý poločas už byl takový nemastný neslaný. Obě dvě mužstva si dávala pozor, aby neinkasovala,“ podotkl gólman Rettegy.

S bezgólovým stavem byli oba týmy rozhodně spokojenější než diváci. „My jsme s remízou spokojení. Z naší strany byl určitě lepší druhý poločas. Dostali jsem se daleko víc do hry. Nějaké náznaky šancí tam byly, ale do těch vyložených jsme se nedostali, ve finále nám chybělo i trochu štěstí,“ uvedl znojemský kouč Pěnkava. S dělbou bodů nakonec souhlasili i domácí. „Byla tam jedna vyložená šance, kterou jsem se štěstím zlikvidoval, my jsme měli dvě nebo tři šance, jinak to byl remízový zápas, výsledek je spravedlivý,“ dodal Rettegy.

Olympia získala bod a přeskočila tak v tabulce 1. SC Znojmo B a Zvýšiv a před nedělním zápasem s Kuřimí je sedmá.