Opakuje se situace z podzimu, kdy Boskovice zaspaly a v posledních kolech pak předvedly vítěznou sérii. I na jaře se nejdřív hledaly a pořádně napínaly fanoušky, ale nakonec přišly výsledky a záchrana krajského přeboru. Z posledních šesti zápasů mají čtyři výhry a tento týden porazily ve středu Bosonohy a v sobotu Moravskou Slavii, tedy favorizované týmy v tabulce nad sebou.

Boskovice po sérii dobře rozehraných zápasů, které ztratily ve druhém poločase, v posledních kolech už vydržely až do konce. „Nechceme skončit třetí od konce," říkal po výhře nad Bosonohami jeden z trenérů Boskovic Jan Havlíček. A Boskovičtí pro to dělali maximum i v sobotu. Proti Moravské Slavii si vytvořili a hlavně proměnili šance a po poločase vedli 2:0. Jenže zároveň přišli o zraněného Minxe a Müllera a druhý poločas už byl dramatičtější. Po snížení na 2:1 uklidnil spoluhráče gólem Fadrný, v závěru už hosté jen korigovali na konečných 3:2 pro Boskovice. „Je to zasloužená výhra, i když jsme neproměnili další šance a v závěru jsme si to ještě zkomplikovali," okomentoval výsledek druhý z trenérů a zároveň střelec gólu Lukáš Martínek.

Body se budou Boskovicím hodit. V sobotu totiž jedou na hřiště suveréna letošního přeboru, Bzence. A ten doma ještě neztratil ani bod. „I bod by byl zlatý, nemáme tam co ztratit," uvědomuje si Martínek.

Ráječko přivítalo patnácté Novosedly, které šlapou na paty Boskovicím, a potřebovalo si zvednout sebevědomí po třech posledních prohrách. Trenéru Vašíčkovi chyběl Tenora a Sehnal, pro které vinou zranění sezona skončila, ale také Bednář, Neděla a Šplícha. Na lavičku se tak posadili nově dva dorostenci. Před zápasem se řešilo, jestli se vůbec bude hrát, po vydatném dešti bylo hřiště ještě dopoledne pod vodou. Hrálo se nakonec i na podmáčeném terénu.

A domácí začali dobře. Jenže Pšikal promarnil tutovku, pak jeho rohový kop těsně minul bránu a štěstí v zakončení chyběl i dalším hráčům. Keprt také těsně minul, gól Mička pak neplatil pro ofsajd.

„Hráčům se začala do hlavy vracet nejistota a v 26. minutě jsme si bohužel dali nešťastný vlastní gól," popsal klíčový okamžik zápasu sportovní manažer Olympie Marek Bláha.

Ve zbytku první půle pokračovalo trápení v koncovce domácích hráčů. Hosté se dostali k ojedinělé střele na bránu až před přestávkou, ale brankář Růžička si s ní poradil.

„Do druhého poločasu jsem hráče hecoval a uklidňoval, aby hráli trpělivě, že to dnes určitě zlomíme. Bohužel stav hrací plochy byl otřesný, bylo jasné, že to bude víc vyhovovat taktice nakopávaných míčů našeho soupeře než naší kombinační hře," popsal Bláha.

Přesto si Ráječko vytvořilo řadu dalších šancí, ale ani tentokrát nemělo uspět. Jeho zmar vyvrcholil v 81. minutě, když se na velkém vápně uvolnil Vavřík, ale střelu poslal jen do náruče dobře postaveného gólmana.

Olympia si tak připsala čtvrtou prohru v řadě. „Dlouho jsme zápas rozebírali. I přes kritiku tomuhle týmu věřím, stejně tak tomu, že jdeme správnou cestou. Dominantní Bzenec budoval svůj současný tým čtyři roky. Generační výměna čeká každý tým a my ji děláme za pochodu a naštěstí bez sestupových starostí. Mladé hráče i nadále budeme angažovat i za cenu nevyzpytatelných výsledků," podotkl k utkání Bláha.

Krajský přebor

Boskovice – Moravská Slavia 3:2 (2:0)

Branky: 8. Martínek, 30. Minx, 64. Fadrný – 62. vlastní, 89. Šťourač. Diváků: 105

Ráječko – Novosedly 0:1 (0:1)

Branky: 26. vlastní Diváků: 170