Ráječku stačily k domácímu vítězství „jen“ čtyři věci. Jeden gól, štěstí, které při nich stálo při tutovkách Ratíškovic, Rettegy v bráně a velkorysost rozhodčích, kteří přecházeli jeho impulsívní chování. „Nebylo to nic moc pro oko diváka, ale důležité jsou body,“ oddechl si po utkání trenér Olympie Lubomír Zapletal.

SK Olympia Ráječko – FK Baník Ratíškovice 1:0 (0:0)

54. Sígl. Diváků: 100.

Záchranářský zápas o šest bodů ještě více zdramatizovalo počasí. V dešti se hráčům těžko kombinovalo a pokus zasáhnout míč končil často pádem do bláta. Ráječko se od prvních minut dostávalo do šancí, ale Ratíškovice pozorně bránily a čekaly na brejky. Ve 20. minutě mohli jít domácí do vedení, jenže Neděla poslal Karáskovu střelu skluzem těsně vedle brány. Hosté se do přestávky dostali také do jedné gólové šance. Voříšek zpracoval na hranici vápna centr, obešel obránce a vypálil těsně vedle.

Do druhého poločasu vlétli aktivněji hosté a Ráječko mělo problém dostat se do útoku. Přesto se z gólu radovali domácí. V 53. minutě gólman Ratíškovic Foltýn neudržel Bartošovu střelu z trestného kopu a Sígl míč napálil pod břevno.

V 62. minutě přišla další gólová situace, pohotový zákrok Rettegyho ale připravil Ratíškovice o vyrovnání. Ty se nechtěly smířit s prohrou a postupně vrhli vše do útoku. V 78. minutě odvraceli domácí obránci na roh, o minutu později už to vypadalo na jasný gól. Na míč si v malém vápně vyskočil hostující hráč, ale poslal jej hlavou nad. na tribuně to jenom zahučelo. Ratíškovice měly ještě několik výpadů, podobná tutovka už ale nepřišla.

Na druhé straně mohli ještě potvrdit výhru Ráječkovští, střelu Jana Sehnala ale gólman vyrazil. „Bohužel už nikdo z našich hráčů nešel po odraženém míči,“ litoval trenér Zapletal. Rozhodčí nehodlal moknout ani o minutu déle a ukončil zápas bez nastavení. „Bylo to vyrovnané utkání, více o bojovnosti než o kráse, ale o záchranu se asi takhle hraje. Hosté se snažili těžit ze standardek a rychlých brejků. Měli jsme štěstí a podržel nás Richard Rettegy, který chytil dvě tutovky,“ dodal k utkání Zapletal.

Sokol Tasovice – MKZ Rájec-Jestřebí 1:2 (0:2)

19. Ostrý, 44. Máša. Diváků: 220

O tři body bojoval i Rájec. Ale na opačné straně tabulky. A Ráječtí boj zvládli stylově. Třetím Tasovicím oplatil na jejich hřišti podzimní porážku stejným výsledkem, navíc připravili soupeře o domácí neporazitelnost a svoji sérii protáhli na šest výher v řadě. „Ze soupeře jsme měli respekt, ale zápas se nám povedl, až na gól se Tasovice nedostaly do žádné vyložené šance,“ pochvaloval si po utkání rájecký trenér Jiří Záleský.

Ten se musel obejít bez zraněného Macíka. Už v první minutě měl na kopačce gól Máša. Skóre se ale měnilo až později. Po dvaceti minutách hry poslal Rájec do vedení svou dvanáctou brankou v sezoně ostrostřelec Ostrý, který si naskočil na trestný kop. Ještě do přestávky zvyšoval na 2:0 pro hosty Máša. Toho vybídl ke skórování Šmerda. Tasovice sice hned po přestávce snížily, ale druhý gól už nedokázali přidat.

Naopak za Rájec mohl zvýšit Šmýd, který ale z dvaadvaceti metrů přestřelil prázdnou bránu. V závěru ještě hosté zahrozili nebezpečnými brejky do otevřené obrany, ale skóre se už neměnilo. „Podali jsme výborný výkon, obrana i bez Macíka nechybovala, Máša, kterého jsem přesunul na místo pravého záložníka, tvořil se Šmerdou výborně hru, ale i ostatní hráči odehráli skvěle,“ nešetřil chválou spokojený Záleský.

Druhé Bavory prohrály 1:4 ve Znojmě a Rájec jim tak na čele krajského přeboru odskočil o tři body.