Anglický týden začal A týmu Ráječka zápasem proti nevyzpytatelnému soupeři z Brna. Do Ráječka přijel mladý celek Sparty Brno. Tým, který má ve svém středu dva nejstarší hráče ve věku 24 let, tvoří dravá mládež – střelec Fuxa nebo talentovaný Cenek, ale i další. Zkušenost byla na straně domácích, ale nic jednoduchého snad nikdo nečekal. Trenérům chyběl Horák a zraněný Koutný, ale na lavičku se dostal mladičký Ondra Blažek, který odvádí dobré výkony za dorost.

První poločas byl ze strany Ráječka trochu ospalý, ale i tak se hráči do šancí dostávali. Akcie hostů držel nad vodou zejména výborně chytající brankář Stehlík. První šanci zápasu měl v 9. minutě Hlavinka, který hlavou zakončil těsně vedle Bednářovy branky.

Gólman hostů zasáhl i při dalších šancích, i ve 23. minutě, kdy pálil Kuldan a následně Tenora. V 28. minutě zahrozili hosté, jejich protiútok zakončil nepřesně Wodecki.

Pořádné varování pro domácí obranu přišlo v 34. minutě, na malém vápně hosté doráželi proti klečícímu Bednářovi. Za pár minut utekl po křídle Tenora, jeho dlouhý centr ve vápně zpracoval Martin Sehnal a poslal na Kuldana. Ten napálil břevno, od něj šel míč na brankovou čáru a ven. Ani další situace gólem neskončily a do kabin se šlo za bezbrankového sta­vu.

První šanci po přestávce mělo Ráječko, Mičkovu střelu ovšem opět vychytal gólman Sparty.

První branky se diváci dočkali v 53. minutě, padla do domácí sítě. Hosté dobře presovali obránce Olympie, na nerovném terénu uskočil míč Barysovi a Kubíček, který v týdnu přišel z divizní Bystrce, neměl problém proměnit tento samostatný únik. Bohužel hosté se ujali vedení 1:0.

Rychlá odpověď přišla za dvě minuty. Kupský našel za obranou Kuldana a ten mířil do protipohybu gólmana.

Sparta byla nepříjemná, hrála důrazně, ale vedoucí gól vstřelili domácí. Na Mička si naskočil Martin Sehnal a trefil se do šibenice.

A po rohu padla i branka na 3:1 po dorážce Bartoše. Ráječko se dostalo do pohody a obrana hostů řešila jeden útok za druhým.

V 72. minutě Neděla z pozice pravého obránce vyrazil na ofenzivní výlet, srazil se s Marinem Sehnalem, vnikl do vápna, kde ho hostující obránci nechali přihrát zpět do druhé vlny, kde se zjevil Kuba Mičko a koníkem zvýšil na 4:1.

Na konečných 5:1 dával opět Martin Sehnal. V 78. minutě důrazný Shkurupii přetlačil soupeře a nabídl mu tutovku

Už ve středu hostí Ráječko v předehrávce 16. kola Moravský Krumlov, který mu bude chtít oplatit domácí porážku z prvního kola, kdy Olympia vyhrála 3:2. Začátek zápasu je v 17.00.

SK Olympia Ráječko – FC Sparta Brno 5:1 (0:0)

Branky: 58. a 78. Sehnal M., 55. Kuldan, 63. Bartoš, 72. Mičko – 53. Kubíček