Ráječko jelo do Novosedel potvrdit úvodní výhru nad Bzencem. Domácí začali sezonu debaklem 6:0 na Spartě a chtěli si spravit chuť. A začali víc než dobře. „V 50. sekundě kopali penaltu, kterou Štyks proměnil, takže bylo jasné, že na nulu už hrát nebudeme," okomentoval smolný začátek sportovní manažer Olympie Marek Bláha. Vypadalo to, že se opět potvrdí statistiky, Ráječko totiž v Novosedlech ještě nevyhrálo.

Hosté se ovšem brzo zvedli a v 5. minutě srovnal na 1:1 Mičko. Další tutovku spálil Tenora. Přesto ještě v první čtvrthodině otočila Olympia zápas. Znovu unikl Mičko a přihrál Nedělovi, který dorážel do prázdné brány. Domácí si po inkasovaných brankách vytvořili tlak, po nebezpečných rozích musel zasahovat gólman Bednář. Po půlhodině hry měl na noze třetí branku Mičko, ale stejně jako Tenora přestřelil.

Začátek druhého poločasu vyšel hostům o dost líp než v tom prvním. V 49. minutě Martin Sehnal vybojoval míč a Tenora se dostal za obránce a ne úplně povedenou střelou překvapil i gólmana a zvýšil na 3:1. V 80. a v 87. minutě přišly velké šance domácích, ale zahodili je stejně jako Ráječko v první půlce. V závěru už si hosté náskok pohlídali a odvezli z Novosedel všechny body.

Další utkání hraje Olympia už ve středu, ve vloženém kole krajského přeboru přijedou do Ráječka Ivančice, začíná se v 17.30. „Jako obvykle nebudeme ve všední den kompletní, už víme, že bude chybět Martin Sehnal," hlásí Bláha. I tak bude Ráječko favoritem.

Anglický týden zakončí Ráječko v neděli dalším domácím zápasem s Bosonohami, které zatím nezískaly ani bod. ⋌(hyn)

Sokol Novosedly – SK Olympia Ráječko 1:3 (1:2)

Branky: 1. Štyks (pen.) – 5. Mičko, 13. Neděla, 49. Tenora.

Další zápas - středa 20. 8., 17.30: Ráječko – Ivančice.