Ráječko si udělalo výlet do Žďáru. Ten na ně vyrukoval s útočným fotbalem, se kterým měli hosté ze začátku problémy. V 9. minutě využil tlak Sodomka, který trefil parádní ránou rožek brány. Olympia musela hasit další nebezpečné centry do vápna, ovšem postupně přebírala iniciativu. Ve druhé části prvního poločasu už místy domácí tým Ráječko přehrávalo a také zaslouženě srovnalo. Ve 36. minutě se trefil hlavou Gryc.

Po přestávce domácí zamíchali se sestavou a na hrot vysunuli jediného hráče Nuhiče. Ráječko přestávalo stíhat zlepšenou hru domácích a z šancí Žďáru inkasovalo ještě dvakrát, jednou je zachránila tyč. „V první půli Ráječko předvedlo velice kvalitní hru, po změně stran jsme už, myslím, byli jasně lepší. Útočník Nuhič se prezentoval hodně dobrým dojmem a měl by být cennou posilou," uvedl pro klubové stránky kouč Žďáru Karel Fencl.

Olympia v užitečném zápase se silnějším soupeřem otestovala hráče včetně nových posil. A trenér Vašíček po utkání potvrdil slova domácího kouče. „Je to tak, v prvním poločase jsme odvedli dobrý výkon, v určitých pasážích jsme byli dokonce lepší než soupeř. Hráli jsme agresívně, stíhali jejich pohyb a hlavně je včas dostupovali. Ve druhém poločase jsme nepodrželi vepředu míč a pak už jsme nestíhali, obrana byla přetížená a z toho pak padly i ty góly. Dostali zbytečně hodně prostoru," vrátil se k prohře 3:1 Vašíček.

Podle něj nebyl důvod prohry jen v silnějším protivníkovi. „Žďár sice hraje o soutěž výš, ale my jsme v první půlce stíhali, prostě jsme neudrželi koncentraci celý zápas. Důležité je, aby si kluci zvykli na zápasy v takovém tempu a pak to prodali v mistrovských utkáních," myslí si kouč Ráječka.

V neděli si jeho hráči můžou trochu vydechnout a vyzkoušet si, jestli naopak soupeře nepodcení. V Brně na VUT totiž hrají od 14.00 s Jedov­nicemi.

Výhra a zranění

Boskovice po vysokých výhrách nad Jedovnicemi a Podivínem přivítaly na svém hřišti dorost Prostějova, který si utkáním zpestřil soustředění. Ofenzívní hra s šancemi na obou stranách přinesla v první půlce remízu 1:1 a zranění Koláře s Müllerem, kteří museli odstoupit.

Boskovice pokračovaly v atraktivním fotbale i v okleštěné sestavě. Poprvé do zápasu naskočil Tomáš Minařík a Prostějovu dal hned dva góly. Jednobrankové vedení Boskovičtí drželi i díky zákrokům dorosteneckého gólmana Havlíka. V závěru přidal pojistku Fadrný a Boskovice porazily Prostějov 3:1. „Soupeř byl kvalitní a hlavně hodně běhal, takže nás prověřil i fyzicky. My jsme zase byli silovější a v určitých fázích zápasu bych řekl i fotbalovější. S výkonem jsem spokojený, i vzhledem k tomu, že jsme hráli s tím, co nám zbylo ze sestavy," řekl k utkání Martínek.

V sobotu by měly Boskovice odehrát další přípravný zápas s Kuřimí, vzhledem k marodce a dalším zraněným je ovšem otázkou, jestli ho nevynechají. „Uvažujeme o tom, že ho zrušíme, za čtrnáct dní jedeme na soustředění a tam bychom chtěli být v co největším počtu. A teď se přeci jen projevuje únava z náročné přípravy i zranění," popisuje Lukáš Martínek.

FC Žďas Žďár nad Sázavou – SK Olympia Ráječko 3:1 (1:1)

Branky: 9. Sodomka, 61. Mašek, 72. Jurnačka – 36. Gryc.

Ráječko: Bednář – Daněk, Gryc, Koutný, Sedlák, Šplíchal, Horáček, Zouhar, Horák, Janda, Mičko.

Průběžně střídali: Zeman, Keprt D., Keprt R., Růžička

FC Boskovice – 1. SK Prostějov U19 3:1 (1:1)

Branky: Minařík 2, Fadrný.

Boskovice: Havlík – Müller, Václavek, Kolář, Černý – Přikryl, Horák Jan, Preč Antonín, Živný – Minařík, Stara.

Střídali: Fadrný, Slaný.