Fotbalisté Ráječka se utkali s divizní Bystrcí. Odnesli si cennou remízu, ale také zranění Neděli.

„Bylo to vyhecované utkání. Bystrc byla fotbalovější a vytvořila si i více šancí, které střelci neproměňovali," poznamenal k bezbrankovému výsledku sportovní manažer Olympie Marek Bláha.

Brňané byli rychlejší, důraznější, dopláceli na nepřesnost v zakončení a výborně chytajícího Bednáře. Po dvaceti minutách hry sestřelil Šíp Martina Nedělu a vyřadil ho ze zápasu. „Jeho zranění je kaňkou na zápase, po takovém zákroku měl jít Šíp do sprch. Podobně jako Tenora o něco později po zákroku na hostujícího obránce bez míče," uvedl k ostrým zákrokům Bláha. Ani ve druhém poločase se žádná z šancí neujala a týmy se rozešly bez branek. Další zápas na umělé trávě v areálu VUT v Brně hraje Ráječko s Lipovcem v neděli 16. března v 17.00, o týden později pak ve stejný čas a na stejném místě s Kunštátem.

Blansku se v přípravě výsledkově přestalo dařit, další prohru si připsalo se Spartou Brno, pátým týmem krajského přeboru. Blanenští přitom vedli po trefě Michala Skoupého ze 13. minuty. Sparta ale ještě do přestávky výsledek otočila. Ve druhém poločase měly oba týmy blízko ke skórování, ale Blansko zachránila tyčka a zákroky Jurana, Spartu zase nepřesnost blanenských hráčů. Poslední přípravný zápas hraje Blansko v sobotu 15. března s Boskovicemi na jejich hřišti.

Boskovický fotbalový turnaj Artézia Cup skončil posledními dvěma zápasy. V utkání dorostů Blanska a Boskovic se rozhodovalo o prvních bodech. Zápas ovládli Blanenští, kteří domácí tým rozstříleli 6:1. Podobně jednoznačným skóre skončilo i utkání Boskovic s Rájcem-Jestřebí, tentokrát zvítězil 6:2 Rájec, který hraje o soutěž níž.⋌(hyn)

fotbal příprava

Sparta Brno – FK Blansko 2:1 (2:1) 13. Skoupý

Olympia Ráječko – Dosta Bystrc 0:0

Artézia Cup

Blansko dorost – Boskovice dorost 6:1 (3:0) Kratochvíl 2, Beránek 2, Zemach, vlastní – Ševčík

Boskovice – Rájec 2:6 (0:4) Fadrný, Stara – Macháček 3, Sedlák, Formánek, Crhák