Fotbalisté Ráječka mají zdecimovanou sestavu a prožívají krušnější chvíle. „V týdnu nám kontumovali vyhrané utkání v Kuřimi a prohru se Spartou Brno za registraci Lukáše Badury. V Kuřimi se zranil brankář Trubák. V Blansku se vykartoval Neděla a zranil Martin Bartoš. V zimní přípravě spolehlivá obrana je bohužel v troskách: Zich je mimo do konce jara, Martin Bartoš asi na měsíc, Lukáš Badura na dva týdny," vypočítává absence sekretář Olympie Marek Bláha. A problémy má i záložník Shkurupii, který v neděli také nenastoupil. Na lavičku tak usedl mladý Žůrek a dorostenci Horák a Ševčík, kteří měli v nohách předzápas za dorost.

Ve středečním derby v Blansku předvedlo Ráječko asi nejslabší jarní výkon, v neděli to chtělo napravit. A od začátku bylo proti Bosonohám aktivnější. Hosté spoléhají na zkušeného gólmana Sedmidubského a bývalého ligového hráče Holomka, který patří k nejlepším střelcům přeboru.

V první šanci se ocitl ráječkovský Ševčík, gólman míč vyrazil a poradil si i s dorážkou Štrajta. Po rohu pak hlavičkoval těsně nad Martin Sehnal. Domácí bránu zase ohrozil trestný kop Bosonoh. Domácí se do poločasu dostali do dalších šancí, jenže Tenora mířil těsně vedle, Bojdu vychytal Sedmidubský a poradil si i s další střelou Tenory.

Zakletá brána

Stejný hráč marně bojoval s gólmanem hostů i po přestávce. V 57. minutě mělo Ráječko štěstí při šanci Bosonoh, kdy z malého vápna hlavičkoval Brabec jen těsně vedle. Stejně dopadla i střela Čundy v 68. minutě. Ráječko se dostávalo do nebezpečných průniků, jenže akce končily na finální přihrávce nebo nepřesném zakončení.

V dramatickém závěru zápasu čekali domácí aspoň kartu za stržení zezadu Horáka, který unikal na bránu, ale rozhodčí zákrok přešel. Výsledek víc vyhovoval hostům, kteří už poslední minuty kouskovali.

„Měli jsme na výhru, bohužel jsme neproměnili šance. Utkání ovlivnil i rozbahněný terén v části hřiště," podotkl Škaroupka.

„Chtěl bych všem klukům poděkovat za bojovný výkon, nenacházíme se v jednoduché situaci, co se sestavy týče, ale je to šance pro ostatní, aby ukázali, že i oni umí zahrát. Jak Ševčík, tak doteď jen střídající Bojda odvedli solidní výkon, ale musí na sobě dál pracovat. Bohužel se na vstřelení branky strašně nadřeme. Šance si vypracujeme, ale nedáme góly a dostáváme se zbytečně pod tlak," uvedl k zápasu Bláha.

Olympia hraje další zápas v Moravském Krumlově v netradičním termínu už v pátek v šest hodin večer.

SK Olympia Ráječko – FK SK Bosonohy 0:0

Diváků: 200