Atraktivní zápas slibuje divákům los dvanáctého kola krajského přeboru. Do Ráječka dnes přijedou vedoucí Rosice. „Hrajeme doma, chceme samozřejmě vyhrát. Očekávám ale tuhý boj,“ říká před utkáním trenér domácího týmu Lubomír Zapletal.

Ráječko zatím v soutěži nastřílelo soupeřům nejvíce branek, Rosice jich zase nejméně dostaly. Jejich kvalitní obrana bude pro Ráječko asi největší překážka. „Bude to souboj naší obrany s domácímí útočníky,“ myslí si vedoucí mužstva Rosic Karel Černý. Podle něj bude také hodně záležet na tom, jak zahraje v každém z týmů záložní řada.

„Já myslím, že k zápasu můžeme přistoupit sebevědomě, doma jsme zatím neprohráli. Soupeř je ovšem kvalitní, určitě musíme vycházet ze zajištěné obrany,“ sdělil Zapletal. Z hráčů Rosic mu přijde nejnebezpečnější útočník Malata. „V posledních šesti zápasech byl jediný, kdo střílel góly. Je to technický a rychlý hráč s dobrou střelou, musíme si na něj dát pozor,“ varuje Zapletal.

Rosice zatím plní předsezónní plán na sto procent. O případném postupu však v klubu zatím nahlas nemluví a soustředí se na jednotlivé zápasy. „Teď už nás čekají jenom těžké zápasy, s takovým mužstvem, jako je Ráječko, je i bod dobrý,“ dodává opatrně Černý.

Ráječko je momentálně čtvrté se ztrátou tří bodů na vedoucí Rosice. Pokud by je v dnešním zápase porazilo, dostalo by se díky lepšímu skóre před ně. Pořadí v tabulce rozhodnou až zápasy Židenic a Tasovic.