„První půlka byla z naší strany velmi nevýrazná a v té druhé jsme zase neproměnili gólovou šanci, která by rozhodla zápas. Vyhrát jsme si dnes nezasloužili,“ zhodnotil po sobotním fotbalovém zápase s Novosedly trenér Ráječka Lubomír Zapletal. Až čtrnácté Novosedly, které bojují o záchranu v krajském přeboru, si tak domů odvezly výsledek 1:1 a cenný bod. Mnohem lépe si v devatenáctém kole poradil Rájec, který zdolal lídra tabulky Bohunice. Ani Boskovice nezaváhaly a přiblížily se ke špičce tabulky.

Zato Olympia netěšila svoje fanoušky hned od začátku zápasu. Novosedly, které musí na jaře bojovat o každý bod, hrály mnohem aktivněji a několikrát ohrozily Kučerovu bránu. V padesáté minutě pak do vápna přiletěl přesný centr a Michal Kovář poslal hosty do vedení. O čtvrt hodiny později se Ráječko dostalo k rohovému kopu. Míč propadl až ke vzdálenější tyči, kde ho připravený Martin Bartoš uklidil do rohu brány. Novosedelští pak začali ztrácet síly a Ráječko se pokusilo zápas otočit. Vít Sehnal se protlačil dvakrát v rozmezí tří minut až před brankáře Šelce.

Poprvé byl gólman hostů u balónu dřív a při druhé šanci došlo k nepříjemné srážce obou hráčů. Sehnal se po ní skácel s bolestivým křikem k zemi a musel být vystřídán. „Je to problém s kolenními vazy. Vidím to bohužel minimálně tak na tři týdny,“ komentoval zranění nešťastný Zapletal, který v zápase přišel o dva hráče, protože v devadesáté minutě ještě dostal červenou kartu Kupský. Těsně před koncem utkání ještě mohl celý zápas rozhodnout Badura. Z hranice pokutového území se pokusil sám přehodit brankáře, ale bránu netrefil.

O poznání lepší nálada zavládla po sobotním zápase v Rájci. Domácí předvedli soustředěný výkon a díky jedinému gólu Sedláka porazili Bohunice, které sídlí na vrcholu tabulky krajského přeboru. „Radost nemám jenom ze skvělého výsledku, ale hlavně z předvedené hry. Všichni naši kluci hráli na sto čtyřicet procent a předvedli famózní výkon,“ pochvaloval si trenér Rájce Jiří Záleský.

Ani Boskovičtí se na rozdíl od minulého týdne nenechali připravit o tři body. I tentokrát je sice trápilo neproměňování šancí, ale alespoň u tří z nich míč skončil v síti.

Radovat se mohou i z výhry Rájce. Na čelo tabulky totiž díky tomuto výsledku Boskovice ztrácí už jenom čtyři body. V příštím kole ale vyjedou do Ivančic, kde nesmí prohrát. Přišly by o třetí příčku.

ONDŘEJ BACÍK