Ráječko odehrálo jako generálku pohárový zápas v Jedovnicích. Ten sice vyhrálo, jenže na Spartě je čekal o dost silnější soupeř. Tradičně pracuje s mladými hráči, otázkou bylo, jak se projeví změny v sestavě. „Odešli jim hlavně hráči z ofenzívy, to bylo vidět. Sparta se rozhodně dala porazit dřív než v poslední minutě, naráží Vašíček na to, že o výhře rozhodl gól Mička z 90. minuty.

Do vedení šli domácí po dvaceti minutách po trefě Zavadila, hosté zareagovali ve druhém poločase, kdy srovnal Martin Sehnal. Když už to vypadalo na remízu, skóroval v úplném závěru Mičko, který chyběl Olympii v pohárovém utkání.

„Je škoda, že jsme nehráli celý poločas tak jako posledních 25 minut. Každopádně jsme za výhru rádi," okomentoval výsledek trenér Vašíček. V krajském přeboru vyhrálo kromě Olympie dalších šest týmů, největší kanonádu zaznamenaly Bohunice, které rozstřílely Novosedly 7:0.

Premiéru před domácími diváky odehraje Ráječko v neděli v 16.30, přijedou Ivančice, které v prvním kole porazily Rousínov 3:2.

Fanoušci neberou nic než výhru, ale už minulé ročníky ukázaly, že ani s outsidery nemusí být snadné bodovat. „Ivančice mají svoji sílu, dlouhodobě hrají se stejnými hráči. Na podzim jsme sice nad nimi vyhráli, ale bylo to o velké bojovnosti. A proto, že jsme chtěli vyhrát. Doufám, že budeme chtít i tentokrát," přeje si trenér Olympie Petr Vašíček.

krajský přebor

Sparta Brno – Ráječko 1:2 (1:0)

20. Zavadil – 62. Sehnal, 
90. Mičko

Ráječko: Bednář – Vavřík, Zouhar (71. Neděla), Sedlák (89. Žůrek), Tenora (85. Blažek), Horáček, Zeman (55. Šplíchal), Sehnal, Koutný, Mičko, Gryc (46. Daněk)