Blansko pod novým trenérem Karlem Jarůškem v krajském přeboru dvakrát vyhrálo a do Ráječko přijelo navázat jarní výhru. A v prvním poločase také mělo šance. Jenže stejně tak i domácí, kteří navíc i skórovali. Po standardce se prosadil sváteční střelec Koutný. „První poločas mělo Blansko šance, ale my taky. Na ně to bylo myslím vyrovnané. Spíš šlo o to, kdo první dá gól, ten je pak na koni a lépe se mu hraje," podotkl Zapletal. A měl pravdu. Olympia tentokrát zvládla začátek druhého poločasu, kdy často nechává soupeře srovnat. Blansko se marně snažilo vytvořit si tlak. Ráječko totiž přerušovalo rozehrávku hostů a okamžitě vyráželo k rychlým brejkům. Když už se dostali hosté na dostřel domácí brány, skončilo to buď ztrátou míče nebo neškodnou střelou.

V 71. minutě kopali Ráječkovští druhý roh po sobě, k míči se ve vápně dostal Martin Sehnal, který dostal dost času k zakončení a nekompromisní ranou zvýšil na 2:0. Blansko chtělo zvýšit tlak, ale v přechodu do útoku se mu opravdu nedařilo. Náznak šance mělo v 79. minutě po nakrátko rozehraném rohu, ale Bubeníčkův chytrý centr kolem brány domácí gólman vytěsnil. O chvíli později dostal míč do vápna Beneš, ale mířil mimo.

V 84. minutě tribuny znovu zahučely při úniku Martina Sehnala po křídle. Jeho míč před bránu obrana odkopla na roh, po něm zasahovali Blanenští až těsně před bránou. Celou akci ukončil Jan Sehnal, který míč napálil nad.

Ke konci zápasu se znovu silněji rozpršelo a s přibývajícími minutami už bylo jasné, že se hostům jen těžko povede srovnat dvoubrankový náskok. Hráči ustáli i všechny vyhecované souboje a rozhodčí odpískal konec.

„První poločas nebyl z naší strany špatný. Tak třicet minut bych řekl. Nevyužili jsme naše šance a dostali jsme gól po standardce díky naší nedůslednosti. Přitom jsme se na ně připravovali. Ve druhém poločase už to byl chaos, druhá branka byla prakticky stejná jako ta první. Po hlavičkovém souboji jsme se na Martina Sehnala jenom dívali a on hrál dál," zhodnotil svoji první prohru na lavičce Blanska v mistrovském zápase Jarůšek. Ten se nechtěl vymlouvat na velikost hřiště ani na vytrvalý déšť, který stěžoval kombinaci. „Pro fotbalisty je tohle dobré počasí," dodal.

Změna pomohla

Ráječko stejným výsledkem na jaře s Blanskem doma prohrálo. A poučilo se. „Udělali jsme trochu změny. Na jaře jsme dostali dva slepené góly přes pravou obranu. Dnes jsme tam dali Nedělu, který se zhostil úkolu velice dobře a slepené góly jsme dali zase my," radoval se trenér Zapletal. Potěšil ho i kanonýr Martin Sehnal, který se neprosadil v minulém derby s Blanskem a teď dával důležitou branku. „Vyhráli jsme zaslouženě. Mně navíc takový terén sedí," uvedl po utkání střelec jedné ze dvou branek a bývalý blanenský hráč Sehnal „Před zápasem jsem měl s Martinem pohovor, říkal jsem mu, že by nám to mohl oproti jaru zase trochu vrátit, slíbil, že jo. Odvedl stoprocentní výkon, dřel až do konce," uznal trenér Ráječka.

Na domácím hřišti hrály podruhé za sebou Boskovice. Po prohře se Spartou Brno tentokrát porazily Rajhrad 3:2.

O víkendu hrají všechny týmy z Blanenska venku. Boskovice v Rousínově Blansko v Bosonohách a Ráječko v Mutěnicích.

Krajský přebor

Ráječko – Blansko 2:0 (1:0)

37. Koutný, 71. M. Sehnal

Diváků: 450

Sehnal: Nálada je dobrá, po výhře nad Blanskem ještě lepší

Blansko – /ROZHOVOR/ – Dávají si na něj pozor všechny týmy, se kterými Ráječko hraje. Kanonýr Martin Sehnal střílel branky ještě vloni za Blansko, teď už za Ráječko. Při vzájemném derby na jaře se neprosadil a Olympia prohrála 0:2. Ve středečním vloženém kole krajského přeboru nevypustil žádný souboj a dostal se do několika šancí. Jednu z nich také proměnil a důležitým gólem přispěl k výhře svého týmu.

I díky vašemu gólu Ráječko porazilo Blansko…

Proti Blansku mě to zvlášť těší. Oni kdyby dali svoje šance v první půlce, tak je to o něčem jiném, ale hraje se na góly a v tom jsme byli dnes lepší my.

Po minulém derby na jaře řekl trenér Ráječka Zapletal, že jste byl ještě jednou nohou v Blansku, teď už vás chválil. Už jste v Ráječku oběma nohama?

To bych tak nebral, to určitě nebyl řečeno vážně. Určitě jsem nic nevypustil. První zápas mně nevyšel. Teď jsme to zkusili dát na zem, víc to zklidnit. Navíc mi vyhovuje takový terén.

Některé souboje byly vyhrocené jako vždycky v derby. Jak to vnímáte, jde přece jen o vaše bývalé spoluhráče a známé.

To mě baví hlavně se Šípákem (smích) (blanenský Petr Šíp – pozn. autora), ale to k fotbalu prostě patří, baví to i lidi.

Změnila se podle vás hra Blanska za tu dobu, co tam nejste?

Hrají pořád stejný styl, který je naučil Michal Kugler. Po zemi, po stranách, na centry. Dnes jsme pohlídali Šenyho (Michal Šenk – pozn. autora), který tady měl asi jednu šanci. Jinak neměli nic. Celkově jsme je dobře obsazovali, jim nešly nahrávky, terén byl kluzký, to byla pro nás výhoda.

Po prvních třech prohrách to vypadá, že nálada v týmu se zlepšila…

Nálada je dobrá a dnes bude ještě lepší. (smích)

Budete slavit vítězství?

Ne, to ne, dnes bohužel není víkend.