Rájec vedl. Pak přišel kolaps obrany

Rájec-Jestřebí/ Jarní premiéra se Rájci-Jestřebí na domácím hřišti nepovedla. Prohrál se Žďárem 2:3

17.3.2008

Rájec v prvním jarním zápase v divizi prohrál. Žďáru nad Sázavou podleh 2:3Foto: Deník/Hynek Skoták

Neuběhly ani tři minuty a chumel rájeckých fotbalistů už mačkal střelce první branky ve včerejším utkání proti Žďáru nad Sázavou. Ještě rychleji než domácí Ryšánek slavil na druhé straně gól Horák. Trefil se minutu po změně stran. Žďár přidal ve druhé půli ještě dvě branky. Domácí snížili až minutu před koncem Hájkem. „Po přestávce na nás padla nějaká depka nebo co. Vůbec nechápu, co se stalo vzadu. Obrana nefungovala. Hráči soupeře nebyli obsazeni,“ zlobil se kouč divizního Rájce Jiří Záleský.
Záleského tým prošel přes zimu přestavbou. Přišla řada nových hráčů včetně kamerunského útočníka Rossiho. Jenže zranění několika hráčů a nedořešené přestupní formality rájeckou sestavu notně okleštily. Na střídačku tak museli usednout tři dorostenci. Přesto šli domácí po třech minutách hry do vedení. „Branka padla po naší hrubé chybě. Hráči nešli do odraženého míče a Rájec se tak lacino dostal k zakončení,“ poznamenal trenér hostujícího Žďáru Petr Nedvěd.
Žďár se ale z úvodního šoku dokázal rychle oklepat a útočně laděné trio Bureš, Bratršovský, Horák začalo domácím zle zatápět. Jenom Bratršovský měl do poločasu na noze dvě branky. „Kluci zlepšili pohyb a důraz v soubojích. Podařilo se nám dostat domácí pod tlak. V závěru jsme si utkání zbytečně zkomplikovali,“ dodal Nedvěd.
Rájec odpověděl na brejky Žďáru šancí Ryšánka, který se po přiťuknutí exotické posily z Kamerunu, Rossiho, ocitl sám před brankou. Střela mu nesedla. Samotný Rossi svoji šanci spálil o nedlouho později. „Rossiho nebylo příliš vidět. On je zvyklý dostávat balóny do nohy. Ale je to dobrej fotbalista. Je zde teprve pár dnů. Potřebuje čas,“ podotkl k výkonu afrického útočníka kouč Záleský.
Po změně stran Žďár bleskurychle vyrovnal po samostatné akci Bureše. Od vyrovnávací branky se do rozhárané rájecké obrany valil jeden útok za druhým. Zejména hbitý záložník Žďáru Bureš si dělal doslova co chtěl a hosté odskočili až na rozdíl dvou branek. „V poločase jsem právě speciálně na Bureše hráče upozorňoval. Nepochopím co se stalo vzadu. Obrana vůbec nefungovala. Hrůza. K výkonu rozhodčího se vyjadřovat nebudu. Za co jiného už by se měla pískat penalta, když ne za tohle,“ vrátil se Záleský ke spornému momentu ze čtyřicáté deváté minuty. Gólman Žďáru Pospíchal stáhl pronikajícího Holého, rozhodčí nechal pokračovat ve hře.
Rájec snížil až minutu před koncem, kdy míč propasíroval do brány Hájek. „Dneska jsme prohospodařili tři body. Nevím co bych k tomu víc dodal,“ řekl po zápase Hájek, který byl smutným hrdinou utkání. Jeho gólovou hlavičku Pospíchal vyrazil fantastickým zákrokem. „Škoda no. Měl jsem to dát. Možná tam byl faul obránce, ale rozhodčí to prostě nepísknul. Stejně jako faul před třetí brankou,“ uzavřel Hájek.

Jak šly minuty

3. 1:0 – Ryšánek. Dlouhý pas za obranu na rozběhnutého Rossiho obrana Žďáru stačí zablokovat. K míči se dostává na hranici pokutového území Šmerda, který posunuje obloučkem na Ryšánka. Rájecký záložník špičkou kopačky posílá míč na tělem padajícího gólmana Pospíchala do sítě Žďáru.
6. Rychlý brejk Ždáru do rozhozené obrany domácích. Trojice Bratršovský, Horák, Smetana má před sebou jen dva obránce Klusáka s Pavlíkem. Přihrávku Bratšovského na dlouhána Smetanu v poslední chvíli zachytává Pavlík a odkopává míč do zámezí.
9. Další ze smrtících brejků hostů. Horák centruje do vápna na Smetanu. Ten, ač tísněn Vajbarem, zpracovává míč ze vzduchu a střílí. Vajbar jeho pokus blokuje. Následuje centr Zicha na Bratršovského a střela z malého vápna vysoko nad.
15. Žďár je opět blízko vyrovnání. Horák má v pokutovém území dostatek času přihrát volnému Bratršovskému. I ve druhé obrovské šanci hostující útočník selhává. Do jeho střely skáče Hájek a odvrací.
34. Standardka Rájce. Pavlík přes půl hřiště posílá míč do ohně. Rájecká posila z Kamerunu, Rossi, míč v pokutovém území tlumí a poslepu přiťukává na zcela volného Ryšánka. Střelec první branky má na noze druhou. Míč z jeho kopačky letí však mimo.
42. Rossi obírá ve středovém kruhu o míč Bureše. Přiťukává Šmerdovi, který prodlužuje na Holého. Rájecký útočník o míč v souboji přichází. K odraženému míči se dostává opět Rossi a po zemi pálí mimo.
43. Útočník Žďáru Horák utíká domácí obraně po pravém křídle. Střílený centr přímo do branky vyráží na bližší tyči gólman Polák. Nepříjemně se přitom narazí o konstrukci své branky.
46. 1:1 – Horák. Obrana Rájce spí. Bureš má dostatek času a klidu poslat míč na zcela volného Horáka, který hlavou srovnává.
49. Rossiho přihrávka na Holého. Klička obránci a střela. Pospíchal vyráží. K míči se dere Holý. Pospíchal ho stahuje na trávník. Domácí střídačka se vehementně dožaduje pokutového kopu.
67. Bureš centruje do vápna na Řeháčka. Stoprocentní šance. Jeho střelu Polák likviduje.
69. 1:2 – Bojda. Hlavou zády k brance se prosazuje nový muž na trávníku. Po autovém vhazování hlavičkou k zadní tyči.
81. 1:3 – Horák. Rychlý brejk Žďáru. Po přihrávce Bojdy skóruje z bezprostřední blízkosti Horák.
84. Vajbar z pravé strany přihrává do pokutového území Hájkovi. Rájecký obránce se položí do vzduchu, tvrdě atakován soupeřem ještě stihne vystřelit hlavou. Pospíchal reflexivním zákrokem míč u pravé tyče vyráží.
89. 2:3 – Hájek. Vajbar dává přesně míč na hlavu Zouhara. Pospíchal vyráží jasný gól. K míči se procpe Hájek a snižuje na rozdíl jediné branky. Následuje strkanice před brankou Žďáru.Jak šly minuty

MKZ Rájec-Jestřebí 2:3 FC Žďas Žďár nad Sázavou
Branky:
3. Ryšánek, 89. Hájek – 46. a 81. Horák, 69. Bojda.

Rájec: Polák – Vajbar, Pavlík, Klusák, Hájek – Haničinec, Kuda, Šmerda, Ryšánek – Holý, Rossi (74. Zouhar).

Žďár nad Sázavou: Pospíchal – Odehnal, Heide, Šindelka – Bratršovský – Řeháček, Otoupalík, Bureš (87. Karásek), Zich – Horák, Smetana (55. Bojda, 82. Mašek).

ŽK: Vajbar – Bratršovský, Šindelka. Rozhodčí: Seidl – Drápal, Stloukal. Diváci: 250.

Autor: Jan Charvát

17.3.2008 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Montážní dělník 24 000 Kč Montážní dělníci ostatních výrobků Pomocná síla ve výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Popis pozice:, - pomocná síla ve strojírenské výrobě (na montážním pracovišti), - práce dle pokynů vedoucího pracovníka, Požadujeme:, - schopnost samostatné práce, - spolehlivost, - manuální zručnost, - fyzická zdatnost podmínkou, - možnost zaučení, Nabízíme:, Odpovídající mzdové ohodnocení, příplatky, 13. a 14. plat, 5 týdnů dovolené, dotované závodní stravování ve firemní jídelně, zázemí moderní a stabilní společnosti, práce v novém výrobním závodě ve Svitávce.. Pracoviště: M d let s.r.o. - provozovna, Školní, č.p. 518, 679 32 Svitávka. Informace: , . Výroba - Ostatní strojírenští technici Provozní 22 000 Kč Ostatní strojírenští technici Provozní technik-údržbář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hledáme technika - údržbáře pro údržbu strojů a zařízení v našem provozu kovovýroby v Bořitově u Černé Hroy., Požadujeme: technické vzdělání, min. 2 roky praxe v technickém oboru. Manuální zručnost, samostatnost technického řešení problémů, pečlivost, organizační schopnosti, spolehlivost., Náplň práce: údržba strojů a zařízení - zaučíme., NÁSTUPNÍ PLAT od 22.000 Kč, po zapracování od 24.000Kč., Pracovní poměr na dobu určitou s možností dalšího prodloužení., První kontakt telefonicky na mail: narozna@atomo.cz. Pracoviště: Atomo projekt s.r.o. - provozovna bořitov, Úvoz, č.p. 326, 679 21 Černá Hora. Informace: Monika Nárožná, +420 775 564 997,516 412 635. Výroba - Výroba Seřizovači 20 000 Kč Seřizovači a obsluha ostatních obráběcích strojů (kromě dřevoobráběcích) Operátor lisu. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní poměr na dobu určitou s možností prodložení, ˘ Považujete se za manuálně zručného?, ˘ Jste schopný pracovat ve 3 směnném provozu? , ˘ Jste zodpovědný, samostatný a fyzicky zdatný člověk?, ˘ Hledáte stabilní společnost, s důrazem na kvalitu, rychlost, čestnost, invenci, dialog a osobní přístup? , Pokud jste si na tyto otázky odpověděl/a kladně, pak je tako pracovní nabídka přímo pro Vás., Vybraný úspěšný kandidát bude na DIVIZI PLOŠNÝCH SPOJŮ ZODPOVĚDNÝ za:, - přípravu jednotlivých vrstev pro vícevrstvou desku plošného spoje,, - následné vrstvení a kompletaci,, - lisování desky, , - obsluhu lisu,, - provádění údržby zařízení,, - spoluúčast na inventurách., , POŽADUJEME:, - SOU nebo SŠ,, - práci ve 3 směnném provozu, , - manuální zručnost, , - časovou flexibilitu,, - uživatelskou znalost práce na PC, , - vysokou míru přesnosti a pečlivosti,, - samostatnost, zodpovědnost., , NABÍZÍME:, - práci na hlavní pracovní poměr,, - zaškolení na novém pracovišti,, - firemní mateřská školku,, - zázemí stabilní, silné společnosti s velkým potenciálem,, - zajímavé a motivující platové ohodnocení,, - řadu benefitů (sick days, profesní vzdělávání, dotované závodní stravování, příspěvek na dojíždění, aj.),, - nástup ihned nebo dle domluvy,, - dlouhodobou spolupráci., první kontakt na mail: personalni@gatema.cz. Pracoviště: Gatema a. s., Průmyslová, č.p. 2503, 680 01 Boskovice. Informace: Marie Vidláková, +420 720 979 656. Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 12 300 Kč Uklízeči a pomocníci ve zdravotnických a sociálních zařízeních úklidový/á pracovník/ce. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12300 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracovní poměr na dobu neurčitou, případně DPČ. Nástup dle dohody., Zaměstnanecké výhody: stravování, ubytování, týden dovolené navíc, 3 dny placeného zdravotního volna., Kontakt telefonicky v pracovní dny od 7.00 do 14.00 hod na č. 516491718, 724696029 - p. Chlupová Jarmila nebo na e-mail. adrese: jarmila.chlupova@nembce.cz. Pracoviště: Nemocnice boskovice s.r.o, Otakara Kubína, č.p. 179, 680 01 Boskovice. Informace: Jarmila Chlupová, +420 516 491 718,724 696 029.

Boskovická triatlonová legenda Milda Bayer.

Lepší je předklon na kole než u nákupního vozíku, říká triatlonový veterán Bayer

V posledním podzimním utkání divize D porazili fotbalisté Blanska (modré dresy) Velkou Bíteš 9:0.
10

Podzimní tečku udělala fotbalová exhibice. Blansko smetlo Velkou Bíteš

-

Gurmánské lahůdky k fotbalovým derniérám? V Bystrci třeba grilovaný bůček

Jižní Morava /GASTROTIPY NA ZÁPASY/ – Pro mnohé fanoušky patří k fotbalu, stejně jako góly a ofsajdy, dobré jídlo a pivo. Na stadionech po celém kraji je nabízí kluby v hospodách přímo ve fotbalovém areálu. Deník Rovnost proto přináší tipy na občerstvení při nejbližších fotbalových zápasech.