Domácí se v útoku trápili, vázla kombinace. Vyškov se také dopředu nikterak nehnal, a tak utkání plné nepřesností skončilo nemastnou remízou.

„Jsem krajně nespokojen s výkonem hráčů. Dnes chtěl vyhrát snad jen předseda oddílu, já a kolega Bureš. Kluci to z mého pohledu neodjezdili tak, jak měli,“ neskrýval zklamání rájecký kouč Jiří Záleský.

První desetiminutovku dostal Rájec Vyškov pod tlak těsnou obranou. Obzvlášť velkou porci pozornosti věnovali ráječtí zadáci kanonýrovi Ličkovi, který byl víc na zemi než na nohou. Jenže elán a důraz hráčů v bílozelených dresech poznenáhlu vyprchal a fotbal se z trávníku vytratil. Diváky osvěžilo jen Kudovo břevno po ráně z dvaceti metrů. „Dnes to vůbec nebyl fotbal. Rájec jenom nakopával míče a my se do žádné vážnější šance také nedostali,“ konstatoval po utkání vyškovský střelec Lička, který s osmnácti zásahy vede v divizi tabulku střelců. Devatenáctý zásah však nepřidal.

Ve druhé půli se divák opět nudil. Tempo hry se drobnými fauly a filmováním hráčů na obou stranách rozbilo na kusy. Jedinou vážnější šanci domácích ve druhé pětačtyřicetiminutovce vyřešil gólman Kopáček, když vyrazil Ryšánkovu střelu z hranice vápna. „Nevyhráli jsme, protože jsme nevstřelili branku,“ glosoval po závěrečném hvizdu vyškovský trenér Pavel Svoboda, který byl však s bodem spokojen. „Bod z venku je dobrý. My se víc soustředili na obranu. Chyběla přihrávka dopředu,“ uzavřel Svoboda.

Jeho protějšek Záleský moc důvodů k úsměvu neměl. „Takové zápasy musíme doma vyhrávat. Kluci dnes neudrželi vepředu balon a nechodili důrazně do těla,“ dodal Záleský.

Rájec – Vyškov 0:0
Poločas:
0:0
ŽK: Ryšánek, Vajbar - Lička, Fober, Kollár, Hanus. Rozhodčí: Beneš J. – Sláma, Tomášek. Diváků: 350.
Rájec: Polák – Vajbar, Klusák, Kolář, Hájek – Holý (32. Janíček), Kuda (70. Starý), Šmerda, Ryšánek – Haničinec, Gruber (61. Zouhar).
Vyškov: Kopáček – Fober, Hodinář, Schindler, Kollár - Tylšer (82. Steiner), Lang, Pánek (90. Pataki), Navrátil (79. Hanus) – Vlček, Lička.

Jak šly minuty
8. Šmerda vybojuje na půlce míč a posílá kolmici na Grubera. Přiťuknutí Haničincovi do běhu. Haničinec se dostává až k velkému čtverci, kde ho odstavuje Fober.
11. Standardka Vyškova. Hodinář z pravé strany prudce centruje do vápna. Vyškovský kanonýr Lička na míč nedosáhne a padá. Za nafilmovaný pád vidí žlutou kartu.
17. Po autovém vhazování doputuje míč k rájeckému Kudovi. Jeho petarda ze dvaceti metrů olízne břevno Kopáčkovy branky.
26. Rájecký Kuda zahrává v tísni malou domů a je z toho málem gól. Polák krotí míč akrobaticky hlavou.
28. Po faulu na Ryšánka zahrává Rájec trestný kop. Gruber pálí a gólman Kopáček se musí řádně natáhnout aby jeho tvrdou střelu vytěsnil na roh.
35. Slalom Pánka. Vyškovský rychlík se prosmýkne až do pokutového území, přiťukává Tylšerovi. Rána do horního rohu rájecké branky. Polák vyráží.
58. Největší šance Rájce. K odraženém míči se pře pokutovým územím dostává Ryšánek. S jeho tvrdou přízemní střelou si Kopáček ví rady.
61. Hodinář rozehrává roh na krátko Kollárovi, který centruje do ohně. Nejvýše vyskakuje Fober. Hlavičku pouze nad břevno Polákovy branky.

72. Kollár posílá po lajně Navrátila, klička Haničincovi a střílený centr z ostrého úhlu. Polák chytá.