„Nacvičili jsme to s klukama v pátek. Chtěl jsem něco pro pobavení diváků,“ řekl s šibalským úsměvem trenér Rájce Jiří Záleský. Diváci však žádný další důvod k radosti už v zápase neměli.
Hráči vyběhli na trávník s elánem a první desetiminutovka slibovala výborný a tvrdý fotbal. Brzy se však obraz hry zkazil a fotbalisté předváděli řadu nepřesností. Po několika zaváháních rájeckých útočníků otevřeli skóre v patnácté minutě Šmerda s Crhákem společnou penaltou. Hosté se dostali do útlumu, přesto však dokázali ještě do poločasu otočit zápas. Nejprve vyrovnali z penalty po ruce domácího hráče a pět minut před odchodem do kabin využili chyby domácí obrany a tvrdou střelou tečovanou tyčí nedali Klímovi šanci.
Po přestávce byli hosté ještě nebezpečnější než v první půli a poté, co Crhák v nastavení nedal tutovou šanci, odvezli si zaslouženou výhru. „Neproměnili jsme šance, je to škoda,“ litoval po zápase Záleský. „Hráli za nás čtyři dorostenci, kteří svou roli však splnili na výbornou. Občas vázla kombinace, ale celkově jsem s hrou spokojený. Ve druhém poločase jsme soupeře už k ničemu nepustili,“ řekl po utkání spokojený trenér hostí Tibor Duda, který je u mužstva teprve čtvrtý zápas.
Ještě před přestávkou naskočil do útoku rájecký brankář Radim Polák. Podstupoval tvrdé souboje, dokázal i přesně přihrát a byl na něm vidět evidentní hlad po gólu. Ani jemu se však střeleckou smůlu prorazit nepodařilo. „Radim žije naplno fotbalem a je velký bojovník,“ řekl o netradičním nasazení Poláka trenér Záleský.
Rájec tak nevyužil nabídku čtvrtého místa, kterou mu dal už v sobotu Vyškov svojí prohrou v Židenicích, a skončil první sezonu v divizi na pátém místě. „Je to pro nás fantastický úspěch,“ netajil svou radost Záleský.