„Pět nula možná, ale nepamatuju si, že bychom někdy vyhráli o tolik,“ řekl po zápase domácí útočník Pavel Ostrý, který se dočkal hattricku.

Rájec tak vyrovnal rekordní výhru 1. SC Znojma nad židenickou Čafkou, to na podzim vyhrálo 8:1. Předposlední tým krajského přeboru předvedl v Rájci opravdu mizerný výkon, i když první čtvrthodinu držel bezbrankový stav. Pak se ale začali prosazovat domácí hráči a na rozdíl od jiných zápasů jim to tam i padalo. Po padesáti minutách to bylo 5:0 a nebylo o co hrát. Ráječtí ale zbytek zápasu neodevzdali a trpělivou kombinační hrou si vypracovávali další šance. Pohodlné vedení jim dodalo potřebné sebevědomí a další tři góly. Za stavu 6:0 křikl na domácího útočníka Ostrého jeden z diváků, aby ještě jeden gól přidal. Ten se usmál a za pár minut mu přání opravdu splnil. Velká mohla odjet ještě s větším přídělem, sama se prakticky nedostala do šance.

Hostující trenér po závěrečném hvizdu odmítl žádost o rozhovor a se sklopenou hlavou odešel do kabin. Zato rájecký trenér Jiří Záleský, který jako už tradičně musel zápas dirigovat mimo střídačku, si vysoké vítězství užíval. „Já jsem hráče varoval, že my nevyhráváme o tři nebo čtyři góly, a aby nedělali chyby, že to bude tolik, jsem opravdu nečekal,“ řekl po závěrečné děrovačce divákům Záleský. Spokojený byl i s probuzením střelců. „takové zápasy pomůžou hráčům i do statistik. Takový Ostrý spálil v minulých zápasech tolik tutovek, teď se dočkal hattricku,“ dodal Záleský.

Středa byla v krajském přeboru šťastná pro celý trojlístek týmů z Blanenska. Vyhrály totiž i Boskovice v souboji dvou nejlepších jarních týmů proti Moravskému Krumlovu a tři body si veze i Olympia Ráječko ze Zbýšova.