Rájec letos ještě v žádném derby nevyhrál. Dvakrát prohrál s Blanskem, s Boskovicemi jednou prohrál a jednou remizoval. V Ráječku prohrál na podzim 0:1. Ráječku se daří v derby víc. Remizovalo v Blansku i s Boskovicemi, porazilo Rájec.

Podle posledních dvou je na tom Rájec lépe než Ráječko. Má dva body za dvě remízy. Doma s předposledním Zbýšovem a naposledy ve dvanácté Kuřimi. Ráječko minulý víkend doma pouze remizovalo s Novosedly a předtím dokonce prohrálo 1:4 ve Znojmě. Ale celkově je na tom jasně lépe Olympia. Je osmá s osmatřiceti body a může v klidu dohrát soutěž. I když Rájec už je vlastně také v klidu.

„Se sestupem počítáme, řekl jsem klukům, ať si užijí fotbal," uvedl po utkání v Kuřimi rájecký trenér Málek. Jeho tým totiž na posledním místě ztrácí pět bodů na Zbýšov a dokonce jedenáct na čtrnáctý Podivín. Na jaře MKZ uhrál v deseti zápasech pouze pět bodů. Před jarní části sezony měl Málek největší obavy z vysokých debaklů od silných soupeřů. Mužstvo totiž prošlo kompletní rekonstrukcí a teď hraj za Rájec hlavně hráči z nižších soutěží. Jeho obay se nenaplnili, Ráječtí se zatím rvali se ctí. Vysokého přídělu se trenér obává právě u Ráječka. „Pan Málek byl na našem nedělním utkání s Novosedly a já myslím, že z něho obavy musely určitě spadnout," okomentoval ironicky výkon svého týmu trenér Olympie Lubomír Zapletal.

Utkání začíná v Rájci v neděli od půl paté odpoledne. Ve stejný čas, ale už v sobotu hraje doma také Blansko s Kuřimí a Boskovice s vedoucím Vracovem.

Derby Ráječka s Rájcem za posledních sedm sezon

krajský přebor 2004/05

Rájec-Jestřebí – Ráječko 4:0

Ráječko – Rájec-Jestřebí 1:0

krajský přebor 2005/06

Rájec-Jestřebí – Ráječko 0:2

Ráječko – Rájec-Jestřebí 0:1

krajský přebor 2010/11

Ráječko – Rájec-Jestřebí 1:1

Rájec-Jestřebí – Ráječko 0:0

krajský přebor 2011/12

Ráječko – Rájec-Jestřebí 1:0

ne 27. 5., 16.30

Rájec-Jestřebí – Ráječko ?