„Po dnešku je jasné, že remízy už nám nepomůžou," zlobil se po nevyužitých šancích rájecký trenér Jaroslav Málek.

Tasovice B toho v Rájci moc nepředvedly. Ráječtí zase nedokázali překonat jejich šikovného gólmana. Několikrát byli blízko branky, ale když bylo nejhůř, vytáhl akrobatický zákrok. Domácí se hnali za vytouženou brankou, chyba zkušeného Klimeše naopak poslala do souboje jeden na jednoho hostujícího útočníka. Ten přestřelil bránu a Polák si mohl v rájecké bráně oddechnout. „To byla jejich jediná šance," okomentoval tutovku Tasovic z druhého poločasu Málek.

V závěru už hrál Rájec na riziko, měl několik standardek, do nich se zapojili i obránci, ale míč se do brány nikomu dostat nepodařilo. Z bezbrankové remízy se evidentně víc těšili hosté.

„Snaha byla, těžko dáváme góly, hodně se na branku nadřeme, Nepadá nám to tam. Potřebovali bychom dát nějaký i laciný gól. Šance na záchranu jsou teď malé, všichni vyhrávají, my ne. Teď hrajeme v Kunštátě, v neděli v Hrušovanech a pak máme Jevišovice, které hrají o postup," zhodnotil situaci posledního Rájce zkušený záložník Martin Šmerda, který hrával za Rájec i divizi a teď se vrátil pomoci v boji o záchranu.

To Kunštát stejný výsledek mohl těšit víc. Doma totiž přivítal druhý tým, Slovan Brno, který už se dotáhl a má stejně bodů. „Byl to na jaře nejtěžší soupeř a taky jsme podali nejlepší výkon. Remíza je spravedlivá, i když jsme k brance byli o trošku blíž," uvedl kunštátský trenér Petr Loukota.

Zápas byl o souboji obran, přesto domácí mohli rozhodnout. „Měli jsme za celý zápas tři šance, soupeř jednu," spočítal Loukota.

Na čele skupiny A se tedy nic nemění, táhne ji Kunštát se Slovanem, ovšem těsně za nimi se zavěsily další týmy. Jen o dva body méně mají třetí Vojkovice a čtvrtý Bořitov. Ten vyhrál gólem Richtra 1:0 ve Šlapanicích a drží si slušnou šanci na celkové vítězství.

Ve středu přivítá Kunštát Rájec a v zápase bude favoritem, i když si to nechce připustit. „Když je derby, je úplně jedno, kdo je první a kdo poslední, připomíná Loukota. „Domácí jsou favorit, my se budeme snažit a uvidíme. Můžeme je překvapit, ale my jsme v situaci, kdy ani remíza nic neřeší. Přes ně se k záchraně nedostaneme," uvědomuje si rájecký Šmerda. Bořitov hraje ve středu doma s třetími Vojkovicemi zápas o šest bodů.

MKZ Rájec-Jestřebí – Sokol Tasovice B 0:0

FK Kunštát – FC Slovan Brno 0:0

SK Šlapanice – Sokol Bořitov 0:1 (0:1), Richtr. ČK: Málek (Bořitov)