Karty byly před utkáním rozdány poměrně jasně. Zatímco Boskovice okupují třinácté místo krajského přeboru, Rájec bojuje prozatím ne zrovna úspěšně o záchranu v I.A třídě.

Úvod sobotního zápasu podle toho také vypadal. Boskovičtí na svého soupeře doslova vletěli. Kdyby Janíček trefil míč lépe, mohl svůj tým poslat do vedení už ve třetí minutě. Hráči Rájce se celou první čtvrthodinku jen bránili. O to víc pak domácí zaskočili prvním gólem. Hepp utekl obráncům, před gólmanem udělal kličku, a poslal míč do brány. Hned první střela Rájce byla gólová.

Na kopačky Boskovic se vloudila nervozita a trenér Milan Peša proto poslal do hry tři hráče, mezi kterými nechyběl ani zkušený koordinátor klubu Jiří Vorlický. „Nemyslím si, že nás Rájec zaskočil. Chtěli jsme hrát aktivně, ale to se nám dařilo jen prvních patnáct minut. Po gólu soupeře už se nám nepodařilo dostat do hry tak, jak bychom chtěli," komentoval vývoj utkání Peša.

Trenér Boskovic uděloval hráčům pokyny z lavičky a Vorlický je dirigoval ze hřiště. Ani jedno ale Boskovicím nijak nepomohlo. Klicpera dal z rychlého protiútoku druhý gól a Hejč, který svůj pokutový kop poslal k pravé tyči, zvýšil už na 0:3. Před i po poločase skóroval Janíček a na umělé trávě zase bylo o co hrát. To by se ale nesměl rozjet útočník Klicpera. Svou druhou trefou vymetl šibenici boskovické brány a hattrick kompletoval jen o pět minut později. Zdrcení Pešovi svěřenci, kteří do té doby drželi soupeře pod tlakem bezradně kroutili hlavami. Na konečných 3:5 pak těsně před koncem snížil nádhernou trefou z dálky David Müller. To ale jemu ani jeho spoluhráčům nebylo nic platné.

Vypůjčený gólman

Rájci se podařilo vyhrát i přesto, že si jejich nový gólman Radim Polák před utkáním opařil ruku. Mezi dvě tyče se místo něj postavil Daniel Janík z boskovického dorostu. „Jsem rád, že nám soupeř půjčil brankáře. Je to trochu kuriózní, ale zápas to podle mě nijak neovlivnilo," podotkl trenér Málek, jehož tým se na turnaji zlepšuje s každým zápasem. Po úvodní prohře s Kunštátem Rájec porazil blanenský dorost a remizoval s Bořitovem 4:4.

Právě Bořitovští měli v sobotu nastoupit proti Kunštátu. Nedali ale dohromady tým a ve čtvrtém kole se tak hrály už jen dva zápasy. Moravská Třebová v sobotu porazila blanenský dorost 2:0. O něco lépe si vedlo Áčko Blanska, které vyhrálo nad Kuřimí 3:4.

Boskovice – Rájec 3:5 (1:3)

Janíček 2, Müller – Hepp, Klicpera 3, Hejč (pen.)

Moravská Třebová – Blansko dorost 2:0 (2:0)

vlastní gól, Kalus

Kuřim – Blansko 3:4 (2:2)

Kuldán 3 – Hanzl, Zouhar, Pospíšil, Vašák

ROZHOVOR S TRENÉREM MÁLKEM ČTĚTE V PONDĚLNÍM VYDÁNÍ BLANENSKÉHO DENÍKU ROVNOST

ONDŘEJ BACÍK