Velikonoční víkend zpestří vyškovským fotbalovým fanouškům nedělní zápas jejich oblíbenců z Rostexu s hosty z Rájce–Jestřebí. Tento střet nabízí dvacáté kolo Moravskoslezské fotbalové divize a ačkoli domácí jsou velkým papírovým favoritem, čeká se zajímavá bitva.

Problémy se sestavou se týkají obou celků. Hosté nejvíce smutní z možné absence Macíka. „Bolí ho tříslo, pokud nenastoupí, bude to ztráta. Problémy mají i někteří další. Upřímně, dáváme celek ještě pořád po zimní obměně dohromady,“ uvedl trenér Rájce Jiří Záleský. Snad ještě citelnější oslabení skrz jednotlivce je na straně domácích. Jejich nejlepší střelec Lička se ještě po zranění stále nevrátil. „Má mít podle doktorů ještě deset dní klid, pak se teprve může rozehrávat a trénovat. Ale náhrada za něj je kvalitní,“ objasnil kouč Rostexu Pavel Svoboda. Nedělní účast není úplně jistá ani u Bárty a Kollára.

Oběma družstvům se v dosavadních jarních odvetách poměrně dařilo. Vyškov nebodoval jen v prvním zápase na půdě posledních Mohelnic, nezaváhal doma s Napajedly a přivezl cenný bod z Hulína. „Mohelnice mrzí, ale to ovlivnila sestava, chyby a tak. Dnes si myslím, že by se to neopakovalo,“ vyhlásil Svoboda. Zástupci Rájce–Jestřebí si také nestěžují, ze čtyř jarních zápasů prohráli jen jednou.

A jaké jsou předzápasové ambice družstev? Domácí myslí samozřejmě na plný zisk. „Už jsem hráčům říkal, že v neděli beru jen výhru,“ nastínil vyškovský lodivod. Jeho protějšek by si ale na zpáteční cestu také přibalil nějaký ten bodík. „S respektem k síle Vyškova říkám, že bod by byl dobrý. Třem se samozřejmě nebráníme,“ odtajnil rájecké plány Záleský. Začíná se v neděli v půl čtvrté odpoledne.